OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Październik, 2017

Samochód dla kurierów wożących sześciokątne paczki, czyli futurystyczne Isuzu FD-SI

isuzu_fd-si_01

Lekkie ciężarówki Isuzu kojarzone są z małymi, kanciastymi kabinami, kryjącymi proste, niezniszczalne rozwiązania. W przyszłości samochody tej firmy mają jednak wyglądać zupełnie inaczej. Tak przynajmniej zapowiada prototyp o nazwie FD-SI, pokazany na targach w Tokio.

Patrząc na Isuzu FD-SI trudno uwierzyć, że coś podobnego wejdzie kiedykolwiek do produkcji. Dla przykładu, Japończycy gęsto czerpali inspirację z natury i upodobnili boki nadwozia do plastra miodu. Co jednak ciekawe, wszystkie te sześciokąty nie są tylko ozdobą, lecz można je otwierać, aby dostać się do sześciokątnej przestrzeni na paczki. Tym samym FD-SI ma być więc propozycją dla kurierów, którzy wożą… sześciokątne paczki 😉

Projekt kabiny:

isuzu_fd-si_03 isuzu_fd-si_04

Ciekawe jest też wnętrze. Wbrew ostatnim trendom, Isuzu przewidziało miejsce dla kierowcy, twierdząc, że będzie on potrzebny. Konkretnie mowa tutaj o pojedynczym fotelu, umiejscowionym na środku nadwozia, przed kompletnie futurystycznym pulpitem. Kierownica przypomina wolant z samolotu, wszystkie informacje wyświetlają się na szybie, a do tego dochodzi bardzo duży wyświetlacz kamery cofania.

Isuzu FD-SI ma być też oczywiście samochodem elektryczny. Cały układ napędowy zmieści się więc przy podwoziu, pozwalając na tak nietypowy, pudełkowaty kształt nadwozia.

isuzu_fd-si_02

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. galanonim napisał(a):

    Boki ciekawie wyglądają ciekawie ale generalnie aż tak mnie nie zachwycił wyglądem. Ja jako kurier przewoziłem rózne paczki. Teraz mam rodiusa, składam siedzenia i dowożę towar na miejsce a że mam swoją firmę która świadczy nie tylko usługę kurierką to mogę też spokojnie wziąć jeszcze pasażera. Na tych zdjęciach nie pokazali najważniejszego jak wygląda ta tuba ile może pomieścić.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.