OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 23 Maj, 2016

Rząd może podwyższyć podatek drogowy, aby tankujący paliwo zbudowali sobie płatne autostrady

plan_budowy_drog_polska_do_2023_roku

Kiedy poprzedni rząd kończył swoją kadencję, opracowany został plan budowy dróg do 2023 roku, przewidujący naprawdę imponującą ilość inwestycji (powyżej). Kiedy zaś urzędowanie objął nowy rząd, wyliczono, że pozostawione przez poprzedników plany są wręcz niemożliwe do zrealizowania, jako ze brakuje na to pieniędzy. Jak więc rozwiązać ten problem? W sposób doskonale znany…

Andrzej Adamczyk, minister odpowiedzialny za polską infrastrukturę, stwierdził w wywiadzie z RMF FM, że rozważa podwyższenie opłat paliwowych. Wspominał on o nawet 20 dodatkowych groszach na litrze, co oczywiście byłoby ogromnym ciosem dla branży transportowej. Coś takiego radzą rządowi niezależni eksperci, podkreślając, że podwyżka cen paliwa pomogłaby w zrealizowaniu wszystkich drogowych planów. Pojawił się nawet pomysł, aby powiązać podwyżkę podatku drogowego z budową konkretnego odcinka autostrady, aby kierowcy wiedzieli za co płacą.

A wiecie co jest w tym wszystkim najbardziej tragikomiczne? Rząd miałby podnieść podatek drogowy, aby z kieszeni kierowców zbudować autostradę, a następnie wprowadziłby na tej autostradzie opłaty za przejazd, sięgając do tej kieszeni po raz kolejny.

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Z każdym miesiącem życia w Polsce zaczynam rozumieć lepiej słynnego niegdyś Brunona K. i jego motywację…

 2. pete379 napisał(a):

  Plany budowy dróg…blokowanie zakupu ziemi przez nierolników i niekler… Koledzy skojarzcie te motywy… Kaczyński chce spłacić dług wdzięczności wobec Kościoła, bo pewnie planowane inwestycje częsciowo będą przechodziły przez ziemie zakupione wczesniej za bezcen przez kościół lub odzyskane przez niego.
  Masakra jakaś…na Bliskim Wschodzie ekstremiści islamscy, a na wschodzie Polski ekstremiści katoliccy. I dojenie obywateli, żeby napaść brzuchy biskupów. Polska powinna się podzielić- Śląsk z Opolszczyzną razem, Wielkopolska z Lubuskim i Dolnosląskim razem, oba Pomorza też. A reszta niech się tapla w swoim grajdole. Tylko, że jak odseparują się skarbowo wymienione przeze mnie województwa, to Polska upadnie.

  • Bob napisał(a):

   Oj kolego chyba dopiero co obudziłeś się z zimowego letargu. Obecnie nie ma żadnego blokowania sprzedaży ziem przychodzą “dzień dobry budujemy tu S22 Pana dom stoi nam na drodze oto czek na ….zł jest to cena rynkowa + jakieś 10%” i nie masz nic do gadania. Ja osobiście jestem przeciwko tej ustawie bo przyłazi ktoś i wygania Cię z Twojej ziemi ale obecnie tak jest

   • pete379 napisał(a):

    Mylisz pojęcia. Mówisz o wywłaszczeniu. Ja mówie o zakazie sprzedaży gruntów rolnych osobom, które nie mają gospodarstwa, albo nie są księżmi.

    Wywłaszczenie dawno było, co prawda spekulacji nie powstrzymało, ale niektórzy zbyt chciwi życzyli sobie po 50-60mln zł za 1ha gospodarstwo z mała chałupką, gdy oferowano im albo rekompensatę o wartości 150% gospodarstwa, albo wybudowany dom z obejściem i kawał ziemi…byli tacy co sie nie zgodzili, bo wyczuli “hajsy”, wtedy wkroczyło prawo, ze można wywłaścić za ceny ustawowo i w rozporzadzeniach określone, jeżeli jest to w interesie społeczeństwa (budowa drogi, czy inna inwestycja).

    Tu chodzi o to, że ten kto ma kasę (obszarnicy, oraz Kościół) mają teraz praktycznie wyłączność na zakup ziemi ornej (nie możesz sobie teraz jak dawniej kupić ziemi i przekształcić jej w działkę budowlaną, albo z roztyrów wyprowadzic sie z miasta i zasadzic hektar ziemniaków, bo masz takie hobby), a jak wiadomo może to doprowadzić do spekulacji na ogromną skalę, bo władze pewnie poinformują odpowiednie osoby, co gdzie i jak będzie budowane i te tereny szybko zostaną upłynnione.

    • Bob napisał(a):

     I dla tego mówi się, że demokracja to totalitaryzm.

     Odnośnie tego wywłaszczenie nie życzę nikomu kto ma jakiś domek w zatęchłej dziurze przez którą będzie przebiegała S..
     Grunty na tych zatęchłych dziurach i nieruchomości są za śmieszne pieniądze jednak za te śmieszne pieniądze trudno cokolwiek gdziekolwiek kupić aby mieszkać.

 3. KieroWroclaw napisał(a):

  To po co nam tylu urzędników wszędzie? Jakby pozwalniali tych darmozjadów to byśmy w 10 lat mieli autostrady i obwodnice jak wyżej

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.