OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 23 Czerwiec, 2017

Rynek dalekodystansowych przeprowadzek: ile płacą Polacy, skąd potrzebują transportu i co przewożą?

Źródło poniższego tekstu: Clicktrans.pl

Raport w pełnej wersji pobierzesz tutaj lub przejrzysz pod tekstem.


Na podstawie 10232 zleceń przeprowadzek w latach 2011-2017 serwis Clicktrans.pl stworzył kompleksowy raport na temat tego dokąd, jak i za ile przeprowadzają się Polacy. Jak pokazują dane z 2017 roku obserwujemy obecnie największy od 2011 powrót Polaków z emigracji.

Oto, wybrane wnioski z raportu:

Już w pierwszym kwartale 2017 roku przeprowadzek do Polski było trzy razy więcej niż z Polski za granicę. Od 2015 roku przewaga wprowadzających się nad wyprowadzającymi ciągle rośnie. W 2016 serwis zanotował, że 64% wszystkich zleceń na przeprowadzki międzynarodowe to zlecenia do Polski. W 2017 przewaga przeprowadzek do Polski nad wyprowadzkami za granicę jest jeszcze bardziej zauważalna.

„Analizując nasze dane rok po roku, widzimy silny trend powrotów Polaków z emigracji. Przypuszczalnie jest to związane z niepewną sytuacją Polonii oraz nastrojami po Brexicie” – komentuje dyrektor generalny Clicktrans Michał Brzeziński.

raport_przeprowadzki_2017_01

Skąd, zatem wraca do Polski statystyczny Kowalski, a dokąd wybiera się Nowak? Co ze sobą zabierają?

Najczęściej osoby przenoszące się, bądź wracające do Polski przeprowadzają się z Wielkiej Brytanii (50%) i Niemiec (20%). Te same destynacje wiodą prym wśród krajów, do których przeprowadzają się Polacy (Wielka Brytania – 51%, Niemcy – 21%).

Przeprowadzki najczęściej dotyczyły szaf, rowerów, stołów, łóżek, komód i pralek. Średnio przeprowadzka zrealizowana w latach 2011-2017 ważyła 638 kg i kosztowała 659 zł. Przeprowadzający się na trasie Polska – Wielka Brytania, zapłacili za tę usługę średnio 1728 zł. Przeprowadzki na trasie Polska – Niemcy kosztowały przeciętnie 1291 zł. Tylko nieco drożej, bo 1320 zł zapłaciły osoby przeprowadzające się na trasie Polska – Holandia.

raport_przeprowadzki_2017_02

Województwa mazowieckie (25,9%), małopolskie (12,3%) i dolnośląskie (9,7%) to te, z których najczęściej wyprowadzają się Polacy. Mimo to, stolice tych województw cały czas pozostają w czołówce miast, do których najchętniej się oni wprowadzają. Popularne jest przeprowadzanie się w obrębie większych miast (Warszawa, Kraków) i regionów.

Aż 68% przeprowadzek w obrębie Polski dotyczy mieszkań, znacznie mniej (17%) domów. Najczęściej przeprowadzamy się z kawalerek, mieszkań dwu- i trzypokojowych. Zlecenia dotyczące domów i większych mieszkań, cieszą się nieco większą popularnością wśród przeprowadzek międzynarodowych.

Clicktrans.pl to serwis aukcji transportowych działający w całej Europie. Wystartował w 2010 roku i od tego czasu jest największym tego typu serwisem w Polsce. Idea Clicktrans polega na połączeniu osób szukających transportu dużych przedmiotów z przewoźnikami jadącymi w tym samym kierunku.

“Raport Przeprowadzki 2017” to już druga edycja raportu na temat przeprowadzek Polaków. Pierwsza opublikowana została w 2014 roku. Szczegółowe informacje, wnioski i wykresy zawarte zostały w raporcie.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. 64-QAM napisał(a):

    Czemu taka dysproporcja miedzy kierunkami przeprowadzek ? Proste, zazwyczaj za granice wyjeżdżają ludzie bez niczego, cały swój majątek mają w walizce czy w bagażniku samochodu osobowego. Ci którzy po kilku latach mieszkania za granica decydują sie na powrót do Polski zwykle już jakiegoś majątku się dorobili, stąd pojawia się konieczność zatrudnienia firmy od przeprowadzki.

  2. Dawid napisał(a):

    Jeden z ciekawszych artykułów, dziękuję.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.