OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 28 Kwiecień, 2016

Ruszyły darmowe szkolenia dla młodych kierowców ciężarówek, pod hasłem “Profesjonalni Kierowcy”

szkolenie_profesjonalni_kierowcy

Wraz z drugim tygodniem kwietnia ruszyła ogólnopolska akcja społeczna Profesjonalni Kierowcy, w ramach której firmy Volvo Trucks, Renault Trucks, Michelin oraz Wielton chcą podnieść kwalifikacje młodych kierowców zawodowych. Wszystko skierowane jest do osób, które posiadają już prawo jazdy kategorii C+E, ale nie mają jeszcze praktyki w pracy na rynku transportowym, zaś głównym założeniem jest dostarczenie przewoźnikom odpowiednio przygotowanych pracowników.

Podstawą akcji będą bezpłatne szkolenia, które mają pomóc w nabraniu doświadczenia, mogącego okazać się przydanym przy poszukiwaniu zatrudnienia. Kto takie szkolenia ukończy, ten otrzyma certyfikat “Profesjonalnego Kierowcy” i trafi do bazy, do której dostęp będą miały największe przedsiębiorstwa transportowe w kraju, poszukujące osób chętnych do pracy. Na bezpłatne szkolenia można się już zapisywać, a wszystko bazuje na formularzu ze strony internetowej profesjonalnikierowcy.pl.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 16 komentarzy

 1. lkjlkj napisał(a):

  wszystko pięknie tylko niepokoi mnie ten punkt regulaminu mówiący o tym że organizator może w dowolnym momencie zmienić warunki – czyli z bezpłatnego szkolenia może się zrobić płatne? :/ hmm to tak jak by podpisać umowę z handlowecem zakladającą ze w dowolnym momencie może on zmienić warunki i nie wysłać towaru mimo opłacenia go albo podnieść honorarium :/ no ale akcja piękna

 2. Bob napisał(a):

  Pomysł spoko tylko trochę nie wczas trafiony. Dziś dajesz o 13 ogłoszenie na OLX, że szukasz pracy a o 13:30 masz telefon. Jak ktoś szuka doświadczenia to byle jaką robotę w ciągu dnia znajdzie.

  • lkjlkj napisał(a):

   masz ogłoszenie- kierowcę na międzynarodówkę , spanie w kabinie przez 3 tygodnie 🙂 no jeśli ktoś to lubi…

  • Adam napisał(a):

   Dokładnie. Wielkie przedsiębiorstwa to rekrutują jeszcze pod WORDami. Bez żadnych dodatkowych szkoleń.

  • lkjlkj napisał(a):

   taa znamy te teksty – brakuje w polsce kierowców. tyle że jak gdziekolwiek nie pójdziesz to usłyszysz – nam kierowców nie potrzeba – mamy swoich. gdziekolwiek nie zadzwonisz to mają cię gdzieś bo nie potrzeba. potrzeba jedynie tych na międzynarodówkę do spania po 3 tygodnie i więcej w kabinie oraz na krajówkę do spania po tydzień w kabinie (jeszcze mniejszej bo często w busie ) :/

  • Janusz napisał(a):

   No właśnie “byle jaką robotę” , bo normalną prace ciężko znaleźć, głownie brakuje kierowców na długie wyjazdy po 3-4 tyg. ale tą lukę biznesmeny zastępują ukraińcami…

  • Bob napisał(a):

   Ja was pany zaskoczę. Od dłuższego czasu pracuję w branży naftowej dobra kasa i mało pracy. W ciągu ostatnich 3 tygodni byłem 3 dni w pracy razem około 9h. Nikt mi urlopów nie wypisuje i takich tam. W papierach mam wpisane praca od 7-15 a reszta to nadgodziny. Moja rada jak się komuś robota nie podoba to dawać ogłoszenia i wysyłać CV wszędzie gdzie się da wcześniej czy później ktoś zadzwoni z dobrą propozycją. Ja obecnej pracy chyba ze 2 miechy szukałem.

   Generalnie zasada chyba jest zawsze taka sama, że jak gdzieś się pracuje to i robota się znajduje. Najgorzej to chyba coś znaleźć jak się w domu na Kuroniu siedzi.

 3. Tomuś napisał(a):

  teraz to @Bob pojechałeś. Chciałbym mieć takie wzięcie ;]

 4. ikjhlkj napisał(a):

  no, wiecie, w zasadzie to mnie jak miałem 15 lat już chcieli no ale oczywista oczywistość że musieli poczekać bo w tym wieku nie da się robić prawka. no ale dzwonili niemal co dzień. z tych największych na świecie. no , wiecie…. co dzień, pytali czy skończyłeś już 18 lat? a ja im że jeszcze nie. to szybko kończ bo my potrzebujemy kierowcy na tiry – ciebie i tylko ciebie, koniecznie. 🙂 no tak to było….

 5. ale napisał(a):

  Nie warto młodym robić takich kursów i prawka. Lada dzień i ciężarówki mają obejść się bez kierowcy, o czym piszą i tutaj.

  • piwko2006 napisał(a):

   Myślę, że to nie nastąpi zbyt szybko. Gdyby to było takie proste , to kolej już dawno byłaby zautomatyzowana. Wdrożenie tego typu systemu to lata testów i dopracowywania. Moim zdaniem kierowca pozostanie jako dodatkowy system bezpieczeństwa.

 6. Janek napisał(a):

  Był ktoś na pierwszych szkoleniach w maju? Jak tak to napiszcie jak było. Ja jadę w czerwcu podnosić swoje kwalifikacje 😉

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.