Ruszyła seryjna produkcja nowego Mercedesa Actrosa – w czerwcu zaczną się dostawy do Polski

Z taśm fabryki w Wörth am Rhein zjechał pierwszy seryjny egzemplarz Mercedesa Actrosa piątej generacji. Tym samym seryjna produkcja na dobre się rozpoczęła, a ciężarówki wkrótce zaczną trafiać do swoich użytkowników.

Pierwszy wyprodukowany egzemplarz to ciągnik siodłowy o oznaczeniu 1851LS, w kolorze Sapphire Blue. Samochód już z daleka wyróżnia się brakiem bocznych lusterek, a więc musi być to egzemplarz wyposażony w system o nazwie MirrorCam. Składają się na niego kamery umieszczone nad drzwiami oraz wewnętrzne wyświetlacze na bocznych słupkach.

Ponadto ciężarówka posiada między innymi największą kabinę sypialną GigaSpace, nowy typ reflektorów przednich z zintegrowanymi światłami dziennymi oraz poważnie przeprojektowaną deskę rozdzielczą. Na tej ostatniej, zamiast wskaźników i klasycznych przycisków, znajdziemy dwa duże, dotykowe wyświetlacze.

Kiedy nowe Actrosy z seryjnej produkcji dotrą do Polski? Pierwsze dostawy spodziewane są już na początek czerwca. Jeśli zaś wszystko pójdzie zgodnie z planem, w lipcu uda mi się wyjechać takim pojazdem na polskie drogi i zdać Wam obszerną relację z krajowego obcowania z najnowszą technologią.

Przypomnę bowiem, że choć nowy Mercedes wygląda niemal identycznie jak poprzednik, znajdziemy w nim całą masę nowości. Poza elementami wymienionymi powyżej, mamy tutaj tempomat przewidujący układ zakrętów i skrzyżowań, a także coś w rodzaju autopilota. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: Jak jeździ się nowym Mercedesem Actrosem, czyli szarpnij kierownicą co 40 sekund i cofaj zupełnie bez obaw

Wnętrze nowego Actrosa: