OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 6 Maj, 2016

Rumuńskie busy z warzywami i owocami znowu ważyły po 9, a nawet 10 ton, jadąc z Polski na południe

rumunia_bus_10_ton

Rumuńskie samochody dostawcze wywożące z południa naszego kraju warzywa i owoce powoli zaczynają obrastać legendą. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy funkcjonariusze ITD zatrzymali bowiem już cztery takie pojazdy, a każdy z nich ważył z ładunkiem co najmniej 9 ton. Dwa ostatnie z nich zostały opisane poniżej, w najnowszym komunikacie WITD Rzeszów, zaś wcześniejsze przypadki prezentowałem TUTAJ i TUTAJ.

W dniu 5 maja  2016 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie w prowadząc kontrole ukierunkowane na ważenie pojazdów z wykorzystaniem motocykla służbowego w miejscowości Parkosz na drodze krajowej nr 94 zatrzymali do kontroli dwa pojazdy dostawcze przewożące produkty rolne, o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, należące do przewoźników rumuńskich. Po zważeniu pojazdów na wagach stacjonarnych okazało że obydwa pojazdy są znacznie przeładowane. Rzeczywista masa całkowita jednego z nich wyniosła  10400 kg, a drugiego 8800 kg. Pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy natomiast kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi.

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. I like itd napisał(a):

  Itd na motocyklach mają super badziewie stroje.

 2. Piotr napisał(a):

  Za patologie należy tu tylko i wyłącznie uznać wysokość mandatu (pewnie 500zł), gdzie jeden samochód zabiera ładunek dla sześciu busów a jedynym problemem w tym przypadku jest przeładunek towaru.

 3. kiziu napisał(a):

  A sprawa powinna być bardzo prosta. Jeżeli auto z ładunkiem przekracza 3,5T to kara powinna być nie 500,- za przeładowanie tylko za brak tacho, brak kwalifikacji kierowcy brak licencji na transport powyżej 3.5 T 8000 tyś. zł i za przeładowanie tak jak w ciężarówkach- za pierwszą tone na osi 1000,- drugą 3000,- a w tym wypadku to już by wyszło 12 tyś. . Także przeładowanie brak licencji badań lekarskich kwalifikacji i ponad 20 tyś. by wyszło. Problem w ciągu tygodnia sam by się rozwiązał.

  • Dorge napisał(a):

   Dobrze prawi, polać mu!

  • venom napisał(a):

   dokładnie tak! przecież to nie jest jakiś przypadek czy błąd tylko normalne działanie z premedytacją

  • kierowca napisał(a):

   Powiedz mi kiziu i koledzy go popierający, czy macie na scianie portret Stalina???
   Jak nie to powinniscie powiesić, bo chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego ze reprezentujecie sposób myslenia typowy dla Stalinistow i tamtego okresu.
   Z pewnoscia nie wiecie ale większość ludzi która wyladowala w gułagu, została tam wyslana bo nie byli w stanie dopasować się do przepisów wtedy obowiązujących
   Kiziu proponuje drakońskie kary za przewinienie która w praktyce bardzo latwo popelnic i wie to każdy kto choć trochę jezdzil busami.
   Sytuacje pogarsza fakt ze on te kary domaga się stosować już od 3501kg!!!
   My obywatele mamy się dostosowac do masy całkowitej, mimo ze państwo nie jest w stanie przypilnować tego by homologacje pojazdow odpowiadaly prawdzie, w efekcie czego 300kg ladownosci nie ma już na wstępie mimo ze dowod mowi ze powinno być. Wielu ludzi nie jest tego swiadomych, wag najazdowych nie ma powszechnie dostępnych, ale to kizia nie obchodzi.
   Jak każdy dobry Stalinista on uważa ze to ludzie sa dla prawa a nie prawo dla ludzi.

   Zycze wam poznania skutkow własnej krotkowzrocznosci…

 4. 13*60 napisał(a):

  kiziu – ale do tego o czym ty piszesz osoby władne musiałyby użyć zawartości czaszki.(poetycko piszą o tym rozum).
  A jak jest w realu to każdy widzi. Otaczają nas idioci.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.