Rumuński kierowca, DAF-em 95 zarejestrowanym w Polsce, staranował w Niemczech cztery osobówki

daf_95_alblas_2017

Dopiero co wczoraj Czytelnik Bartosz wysłał mi zdjęcie DAF-a 95 z firmy Alblas (powyżej). Ciężarówka ta miała kabinę z płaskim dachem i liczyła co najmniej 20 lat, a mimo to nadal nie zjechała z tras międzynarodowych. W momencie wykonania zdjęcia zarejestrowany w Polsce ciągnik poruszał się bowiem obwodnicą Berlina.

Poniższy tekst będzie jednak o innym DAF-ie 95, choć też pochodzącym z tej nietypowej, holenderskiej firmy. Jak bowiem podają niemieckie media, dzisiaj rano, na drodze B473 nieopodal Bocholt, czerwono-biały DAF 95 Space Cab staranował grupę samochodów osobowych.

Omawiana ciężarówka była zarejestrowana w Polsce, lecz prowadził ją 38-letni Rumun. Z jakiegoś powodu mężczyzna nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem, na którym na zielone światło czekały już cztery auta osobowe. DAF z duża prędkością najechał więc na te pojazdy, taranując je i wrzucając do rowów.

Pięć osób z samochodów osobowych zostało rannych, w tym niestety trzy bardzo ciężko. Ponadto lekkie obrażenia odniósł też sam kierowca ciężarówki.