OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Maj, 2018

W Rumunii powstanie montownia chińskich ciężarówek? Beiben szuka już chętnych na inwestycję

W nawiązaniu do tekstu:

Chińskie ciężarówki z bułgarskiej montowni – czy Bułgarzy wyślą je także na międzynarodowe trasy?

W ubiegłym tygodniu pisałem o montowni chińskich ciężarówek marki Sinotruk, która ma zostać otwarta w Bułgarii. Dzisiaj natomiast podobne doniesienie pojawiło się z Rumunią w roli głównej. Chce się tam wytwarzać ciężarówki innej chińskiej marki, mianowicie firmy Beiben.

Delegacja z Beibena wizytowała Rumunię w dniach 13-20 maja. Odwiedzano przy tym przedsiębiorstwa, które byłby zainteresowane nawiązaniem współpracy i wprowadzeniem chińskich pojazdów na lokalny rynek. Ponadto prowadzono też rozmowy na temat ewentualnego wybudowania w Rumunii montowni. Miałaby ona dostarczać fabrycznie nowe Beibeny na unijny rynek.

Mówiąc o firmie Beiben, warto wspomnieć o jej współpracy z Mercedesem. Jest to przedsiębiorstwo, które w 1988 roku kupiło licencję na Mercedesy z serii NG. Beiben do dzisiaj wytwarza te pojazdy, dostarczając klientom z branży budowlanej oraz militarnej (powyżej). Są one bardzo popularne zwłaszcza w Afryce, gdzie poszukuje się niedrogich, a przy tym wytrzymałych pojazdów.

Stosunkowo niedawno Beiben opracował też nową generację pojazdów, z chińskimi kabinami nowego typu. Są to ciężarówki z serii V3, występujące zarówno w wersji budowlanej, jaki i jako długodystansowe ciągniki z wysokimi kabinami (poniżej). Zresztą, i w tych kabinach znajdziemy sporo nawiązań do Mercedesów, jak chociażby kształt deski rozdzielczej. Ponadto samochody te mogą być wyposażone w silnik Euro 6, co oczywiście otwiera drogę do Europy.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. BULEK Z VOSA napisał(a):

    Bułgarski pościg cz 2

  2. dono napisał(a):

    U panie, dziady już cmokają. Wsadzić w taki ulep szoszona i ogień na tłoki.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.