Rozwiązania na miarę twojej floty – sprawdź patenty na błyskawiczne odświeżenie służbowych aut, ciężarówek i samochodów dostawczych!

Artykuł sponsorowany

Każdy, kto opiekuje się flotą samochodową, doskonale wie, jak odpowiedzialne jest to zadanie. Zawodowi kierowcy znaczną część życia spędzają w swoim służbowym aucie. Dlatego nie znoszą brudnej tapicerki i kurzu pokrywającego deskę rozdzielczą. Dziś przedstawiamy kilka sprawdzonych rozwiązań, jak zaopiekować się wnętrzem służbowych osobówek, ciężarówek i samochodów dostawczych. Czas na smart porządki!

 

Jak prawidłowo używać kosmetyków samochodowych?

Wbrew pozorom czyszczenie plastikowych elementów wnętrza aut nie należy do najprostszych. Pielęgnowanie ich sprayem z dodatkiem silikonu to spory błąd. Tego rodzaju kosmetyki samochodowe służą jedynie konserwacji wcześniej umytych powierzchni. Aby prawidłowo zaopiekować się plastikami, należy użyć dedykowanych preparatów. Wiele spośród nich posiada wygodne opakowania z atomizerem ułatwiające pracę. Dopiero w tym momencie do gry wkracza spray w matowej lub nabłyszczającej wersji.

Sprawdzone sposoby na tapicerkę samochodową

Dokładne wyczyszczenie tapicerki wymaga sporego nakładu pracy. Jeśli wnętrze auta ma prezentować się nienagannie, w pierwszej kolejności należy zidentyfikować wszystkie nieregularne zabrudzenia pokrywające tapicerkę. Dla profesjonalistów na rynku dostępne są służące do tego płyny w koncentratach wymagających rozrobienia proporcjonalnie do intensywności zabrudzeń. Dodatkową troską należy otoczyć podsufitkę, która jest znacznie bardziej delikatna niż podłoga i pozostałe elementy tapicerki. Te ostatnie z powodzeniem można wyczyścić przy pomocy szczotki, podczas gdy do czyszczenia sufitu lepiej sprawdzi się mniejsza ściereczka.

Małe odkurzacze samochodowe zwykle dobrze radzą sobie z wnętrzami osobówek pełnymi zakamarków. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej końcówki do czyszczenia poszczególnych części tapicerki. Jednak opieka nad flotą, zwłaszcza złożoną z ciężarówek, autobusów, samochodów dostawczych czy osobowych vanów, wymaga sięgnięcia po bardziej profesjonalne metody. Polecamy wybór odkurzacza przemysłowego o określonych parametrach. Głównym wymaganiem jest odpowiednia siła ssąca, utrzymująca się na stałym poziomie niezależnie od długości pracy. Problemem niektórych dostępnych na rynku urządzeń są zapychające się filtry. W takim przypadku trudno wyobrazić sobie bezproblemowe wyczyszczenie wnętrza kilku autobusów z rzędu. Ciekawe rozwiązanie proponuje między innymi firma Kärcher w swoim profesjonalnym, uniwersalnym odkurzaczu NT 65/2 Ap z długim wężem. Urządzenie zostało wyposażone w system półautomatycznego oczyszczania filtra za pomocą odpowiedniego przycisku. Podczas czyszczenia wnętrz pojazdów doskonale sprawdza się filtr falisty przeznaczony do zbierania drobnego pyłu. Profesjonalne czyszczenie floty wymaga zastosowania urządzeń używanych na skalę przemysłową.

Newralgiczne zakamarki – jak usunąć z nich brud?

Czyszczenie wnętrza auta nie ogranicza się jednak do prac nad tapicerką i plastikowymi elementami. Końcówka odkurzacza, a tym bardziej ściereczka, nie poradzą sobie z newralgicznymi zakamarkami, jak choćby kratki, przez które do kabiny dostaje się powietrze. Nie oznacza to jednak, że do prawidłowej konserwacji wszystkich zakamarków niezbędne jest zaawansowane technicznie urządzenie. Czasami warto sięgnąć po ogólnodostępne przedmioty, w tym przypadku pędzelek z miękkim włosiem.