OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 15 Kwiecień, 2015

Rowerzysta potrącony przez ciężarówkę na drodze szybkiego ruchu, czyli kolejny film rodem z Rosji

Rowerzyści na drogach szybkiego ruchu? Brzmi jak koszmar, który na szczęście pozostaje w Europie rzeczą zabronioną i kompletnie niespotykaną. No może poza Rosją, bo jak powszechnie wiadomo, w Rosji spotykane jest naprawdę wszystko, na co doskonałym przykładem jest poniższy film. Widzimy na nim grupę rowerzystów, którzy jechali akurat drogą szybkiego ruchu, kiedy o jednego z nich zahaczyła rozpędzona cysterna.

Rowerzysta przeżył ten wypadek i jego życiu nic nie zagraża, podczas gdy sprawą zajęła się policja. Ma ona odpowiedzieć na zasadnicze pytanie – kto był w tej sytuacji winny oraz czy rowerzyści w ogóle mieli prawo znaleźć się na drodze tego typu?

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. oijulikj napisał(a):

    winny jest ten co spowodował wypadek 🙂 cysterka nie widziała nie upewniła się i pewnie zmieniala pas. niestety prawo jest takie że mimo czarnego pola ty jesteś winien choćbyś nie wiem co zrobił by się wcześniej upewnić a rowerzysta jadący obok ciebie będzie zwalniał z tobą na równi. bo gł…ch nie sieją sami się rodzą i żyć nie chcą zbyt długo. a to czy rowerzysta miał prawo tam jechać czy nei … to BEZ ZNACZENIA W TEJ SPRAWIE. to tak jak byś powiedział że złodziej kraść nie powinien więc winy nie ponosi za kradzież. albo mając konto w banku haker włamie się na twoje konto wyłudzając twoje dane od ciebie i wypłaci cały twój budżet z konta. pytanie kto jest winien? czy haker? bo ukradł? czy ty bo mu udostępniłeś hasła i loginy do konta? haker wyłudził dane więc jest winny ale odpowiedzialność spoczywa na tobie bo podpisywałeś na umowie z bankiem że nie będziesz nikomu udostępniać swoich danych do logowania.

  2. DudekAKADudek napisał(a):

    Wg mnie wina rozdziela się po równo zarówno na rowerzystę, jak i kierowcę ciężarówki. I rowerzysta nie powinien jechać po takiej drodze, a ciężarówka nie powinna wyprzedzać od prawej strony na części drogi wyłączonej z ruchu. Pytanie brzmi: czy rowerzyści mają jakąś równą drogę do pedałowania w tamtych okolicach. Jeśli nie, to wiadomo, czemu ta grupka się tam znalazła.

  3. tigga napisał(a):

    Pytanie jak rozumiem retoryczne?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.