Rosyjska ciężarówka, polskie jabłka, serbski punkt docelowy i oczywiście brak zezwolenia na kraje trzecie

rosyjska_ciezarowka_jabka_bez_zezwolenia

Po dłuższej przerwie zwraca połączenie tematów jabłek oraz zawirowań politycznych z Rosją. A wszystko za sprawą tego Renault Premium, które wywoziło z Polski ładunek bez zezwolenia, zmierzając z nim podobno w kierunku Serbii i trafiając po drodze na funkcjonariuszy WITD Kielce. Oto komunikat właśnie na ten temat:

W dniu 30 marca br. na punkcie kontrolnym w miejscowości Złota Woda, inspektorzy Świętokrzyskiej ITD zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Pojazdem tym rosyjski przewoźnik wykonywał transport świeżych jabłek z Polski do Serbii. W czasie kontroli kierowca przedstawił jednorazowe zezwolenie na wykonywanie przewozów dwustronnych i tranzytowych. Jednak ponieważ przewoźnik wykonywał transport z Polski do Serbii powinien posiadać zezwolenie na kraje trzecie. W związku z powyższym stwierdzono naruszenie w postaci braku zezwolenia.

Ponieważ kierujący nie był w stanie opłacić kaucji w wysokości 10 000 zł, zespół pojazdów usunięto na parking strzeżony do czasu uiszczenia kaucji lub przedstawienia właściwego zezwolenia. Na kierowcę nałożono ponad to mandat karny w wysokości 500 zł.