transfactor3665
Opublikowane 3 Wrzesień, 2017

Rosjanie chcą 70 tys. dodatkowych zezwoleń na przewozy – zapowiadają się bardzo trudne rozmowy…

rosja_bialorus_zdjecia_ciezarowki_03

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ma przed sobą ciężki miesiąc. Właśnie we wrześniu rozpoczną się bowiem rozmowy z Rosją, dotyczące ilości zezwoleń na przewozy międzynarodowe.

Już teraz można powiedzieć, że nie będą to rozmowy łatwe. Jak bowiem podaje “Dziennik Gazeta Prawna”, Rosjanie chcieliby jeszcze w tym roku uzyskać dodatkowe 70 tys. pozwoleń. Jednocześnie nic nie uzasadnia tego pożądania, a już na pewno nie statystyki wymiany handlowej. Można się więc spodziewać, że Polska nie będzie chciała na te wymagania przystać.

Co też istotne, polskie firmy nadal skarżą się na niesprawiedliwe traktowanie ze strony Rosjan. Dla przykładu, transport towaru wyprodukowanego w Polsce, przez polski oddział niemieckiej firmy, potrafi być traktowany jako przewóz z Niemiec. Ewentualne zwiększenie ilości dla Rosjan, robiąc ukłon w stronę ich firm, wydaje się więc tym bardziej niemożliwe.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. bogys430 napisał(a):

  łeb za łeb jak chcą 70000 to i niech tyle dadzą Polsce kraje trzecie i po problemie

 2. zzx napisał(a):

  niech pływają promami po co im zezwolenia.
  może nasi wpadną na pomysł wymiany tutki ze Smoleńska za zezwolenia?

 3. Jan napisał(a):

  Polactwo od zawsze miało jakąś manie wyższości nad Rosjanami i wiecznie się z nimi o wszystko wykłócało… tymczasem Niemcy robią z Rosją interesy a nie się z nią kłócą i zobaczcie kto na tym lepiej wychodzi…

  • zzx napisał(a):

   ciekawe kto nałożył embargo na nasze produkty, kto ograniczył liczbę zezwoleń dla naszych przewoźników, a teraz jak “wycofaliśmy” się delikatnie z ich rynku to domaga sie większej liczby zezwoleń?
   jak nie wiesz kto to napiszę matuszka rassija tak ładnie zagrała na zasadzie jestem wiekszy więc możesz mi naskoczyć.

 4. jan normalny napisał(a):

  Skoro polactwo to po co na polskiej stronie jestes do niemiec

 5. egon napisał(a):

  czy sie komus podoba czy nie , to tutaj karty rozdają rosjanie , ktoś mądry mysli swoje i robi z nimi interesy i zarabia na tym a nie zbroi brygadę ciezkich szybowców z łososiny dolnej przeciw najnowszym mig i su

 6. dratewka napisał(a):

  Z Rosją trzeba twardo, te mongoły żyję jeszcze czasami “my im wysyłamy węgiel a oni w zamian biorą od nas wieprzowinę”.

 7. Andy napisał(a):

  Czysta hipokryzja.
  Jak Niemcy czy Francuzi chcą nas wyrolować ze swojego rynku, to są źli. Jak my to samo robimy z Rosjanami, to…Rosjanie są źli.
  Polacy hipokryci, weźcie się ogarnijcie i zacznijcie myśleć obiektywnie.

 8. Meow napisał(a):

  Kolejny test dla naszego “żondu” – zobaczymy do której kieszeni grają

 9. DzN napisał(a):

  Przy naszej sytuacji jaka nam zapewniły poprzednie rządy raczej nie mieliśmy na co liczyć tym bardziej że cała ferajna to pewnie znajomi Putka

Odpowiedz