Renault Trucks zaprezentowało serię D w wydaniu Access, czyli zalety autobusu zamknięte w ciężarówce

renault_serii_d_access_smieciarka_2014

Renault Trucks zaprezentowało nowe wydanie serii D w wariancie Access, który wyróżnia się nisko zawieszoną kabiną, idealnie dostosowaną do prac komunalnych. Kabina francuskiego pojazdu znajduje się zaledwie 435 mm nad ziemią, dzięki czemu wychodzenie z niej i wchodzenie można porównać do wsiadania do nowoczesnego autobusu miejskiego. Jest to dodatkowo tym łatwiejsze, że drzwi z prawej strony otwierają się pod kątem aż 80 stopni, będąc również dostępnym w automatycznej wersji autobusowej. Żeby natomiast nawet kierowca bez żadnego problemu mógł z tych drzwi skorzystać, podłoga kabiny Access jest całkowicie płaska, ułatwiając przemieszczanie wszystkich członków załogi.

Renault chwali się, że D Access zapewnia doskonałą widoczność w promieniu 220 stopni, a także mniej niż 15 stopni „martwego pola”. Obserwowanie sytuacji wokół pojazdu ułatwia także bardzo nisko zawieszony fotel kabiny. Poza nim we wnętrzu znajdziemy również trzy inne miejsca siedzące, w postaci ławki dla pasażerów.

Serię D w wydaniu Access można zamówić w wersji z szeroką lub wąską kabiną, przy czym ta druga ma tylko 2,29 m szerokości. Pod kabiną pracować może silnik DTI8 Euro 6 o mocy od 280 do 320 KM, zaś moc tę na koła przekaże automatyczna przekładnia Allison 3000 z oprogramowaniem opracowanym właśnie z myślą o zbieraniu odpadów. Dostępne jest 16 rozstawów osi od 3,25 do 8,78 m, masa własna wynosi około 5,9 tony, natomiast oferta przystawek mocy obejmuje aż 7 różnych modeli.