Renault Trucks wzmocniło hydrauliczny napęd osi kierowanej, podwyższając ciśnienie oraz prędkość

Dodatkowy, hydrauliczny napęd osi kierowanej został w ciężarówkach marki Renault Trucks wzmocniony. System o nazwie Optitrack ma teraz działać z większą siłą i przy wyższych prędkościach.

W opisywanym systemie napęd dodatkowej osi uruchamiany jest przez układ hydrauliczny. Dotychczas był to układ o maksymalnym ciśnieniu 420 barów, natomiast teraz wartość ta wyniesie do 450 barów. W praktyce oznacza to o 7 proc. wyższy moment obrotowy przy kołach, ułatwiający pokonywanie wzniesień i sterowanie w grząskim terenie.

Co też ciekawe, kierowca będzie mógł ręcznie uruchomić tryb pełnej wydajności. Za pośrednictwem jednego przycisku, układ Optitrack od razu przejdzie na pełne ciśnienie. Dzięki temu łatwiej będzie mu ruszyć w trudnym terenie, czy też pokonać przeszkodę terenową bez rozpędzania.

Trzecia nowość to wyższa maksymalna prędkość pracy. Dotychczas napęd hydrauliczny odłączał się po osiągnięciu 40 km/h. Teraz pozostanie on aktywny do prędkości 50 km/h.

A jakby komuś i to nie wystarczyło, w ofercie ma być nowa wersja Optitrack +. Zastosowano w jej przypadku nowe silniki hydrauliczne, oferujące o nawet 30 proc. wyższy moment obrotowy. Renault Trucks tłumaczy, że jest to rozwiązanie specjalnie do bardzo trudnego terenu, czy pod szczególnie duże obciążenia. Można więc powiedzieć, że jest to układ mogący zastąpić klasyczny napęd mechaniczny.