Renault Trucks K380 w wakacyjnej wersji – ma 380-konny silnik i kabinę niczym w najzwyklejszej ciężarówce

Na Międzynarodowych Targach Karawaningowych w Barcelonie Renault Trucks pokazało wyjątkowy egzemplarzy terenowej Gamy K. Można powiedzieć, że jest on idealnym połączeniem pełnoprawnej ciężarówki oraz luksusowego kampera.

Gdyby zawodowy kierowca pojechał tym samochodem na urlop, za kierownicą odnalazłby się niczym przysłowiowa ryba w wodzie. Cała kabina pochodzi z Renault Trucks Gamy K, a jej pulpit do złudzenia przypomina ciężarówki długodystansowe. Pełnowymiarowy jest tutaj nawet silnik, licząc 11 litrów pojemności i 380 KM mocy maksymalnej.

Pod względem konfiguracji, postawiono na krótkie, dwuosiowe podwozie z napędem na cztery koła. Do tego doszły terenowe opony w rozmiarze 385/85 R20, dostarczone przez firmę Michelin i połączone z systemem centralnego pompowania. Jest też terenowy zderzak, profesjonalna wyciągarka oraz opuszczany bagażnik na motocykle.

Drugą stronę pojazdu poznajemy natomiast po wejściu do wnętrza. Znajdziemy tam między innymi łazienkę z toaletą, kącik kuchenny, pełnowymiarowe łóżko oraz stolik z dwiema kanapami. Firma Truma dostarczyła system klimatyzacji, do tego dochodzi ogrzewanie Webasto, a na dachu zamontowano cztery panele słoneczne. Są też zbiorniki na brudną i czystą wodę, pełnowymiarowe łóżko, czteropalnikowa kuchenka oraz stolik z dwiema kanapami.

O ile mi wiadomo, opisywany pojazd ma już za sobą wyprawę do Afryki, a teraz wystawiony jest na sprzedaż, od sierpnia czekając na nowego klienta. Niestety, cena nie została oficjalnie podana.

Oto zdjęcia zabudowy: