Renault Trucks Gamy K jako konkurent Kraza lub Kamaza, w wersji do przewozu osób

W ramach odmiany od produktów firm polskich lub zachodnich, dzisiaj przyjrzymy się zabudowie od naszych wschodnich sąsiadów. Będzie to dzieło ukraińskiej firmy InterCargoTruck, stworzone z myślą o branży wydobywczej.

Terenowe ciężarówki do przewozu osób to stały widok w wielu wschodnich firmach. Zwykle bazują one jednak na ciężarówkach krajowych marek, takich jak Kraz na Ukrainie oraz Kamaz lub Ural w Rosji. Tutaj zaś wykorzystano podwozie francuskie, pochodzące od marki Renault Trucks. Jest to ciężarówka z terenowej Gamy K, wyposażona w napęd 6×6 i mogąca zaoferować ponad 38 centymetrów prześwitu.

Po zabudowaniu przez InterCargoTruck, samochód ten stał się transportem dla nawet 30 osób. Będzie mógł więc zostać wykorzystany w transporcie pracowników na przykład na terenie pól naftowych. Wszyscy pasażerowie mają przy tym do dyspozycji oddzielne fotele z pasami bezpieczeństwa, a poręcze oraz wyjścia bezpieczeństwa mogą przypominać pełnoprawne autobusy. Jest też dozownik z wodą, która pozwala umyć ręce tuż przed wejściem do środka.

Swoją drogą, trzeba przyznać, że Gama K robi za naszą wschodnią granicą wyjątkowo duża karierę. Regularnie w Polsce można zobaczyć egzemplarze na tymczasowych rejestracjach, pędzące do Rosji, na Ukrainę lub na Białoruś. Samochody tego typu zabuduje się w Wieltonie (przykład zobaczycie tutaj), a konkurowanie ze wspomnianymi Kamazami lub Uralami musi świadczyć o naprawdę dobrym przystosowaniu do trudnych warunków pracy.