Renault Trucks C480 do pracy w polskich lasach oraz Gama T High po tuningu, która pojechała do ubojni

renault_c480_trans_las_1

Polskie drogi wzbogaciły się w ostatnich tygodniach o dwa bardzo ciekawe egzemplarze ciężarówek Renault Trucks. W obu przypadkach były to samochody przeznaczone do bardzo konkretnych zastosowań, wyróżniając się przy tym interesującym wyglądem.

Pierwszy z nich trafił do firmy Trans-Las Dylowicz i było to Renault Trucks C480 o układzie osi 6×4. Samochód ten ma niską kabinę sypialną, dzielony, metalowy zderzak, a także żuraw Epsilon E250Z umożliwiający pracę z ładunkami drewna. Jak sama nazwa firmy wskazuje, miejscem pracy opisywanej ciężarówki będą przede wszystkim lasy. Kiedy zaś samochód wyjedzie na drogi, zwróci na siebie uwagę nietypowym dla tej branży malowaniem.

renault_c480_trans_las_2

Tymczasem firma Drob-Bogs odebrała Renault T z wysoko zawieszoną kabiną High Sleeper. Co nieczęsto zdarza się w przypadku następcy popularnej „Magnumki”, jest to podwozie pod zabudowę, wyposażone w układ osi 6×2 oraz urządzenie hakowe do transportu otwartych kontenerów. Samochód ten nie będzie miał szczególnie przyjemnego zajęcia, pracując na co dzień w ubojni, ale mimo to będzie wyróżniał się nienagannym wyglądem. Już z daleka można zauważyć oklejenie kabiny w ciepłych barwach, wykonane przez firmę DES Design z Działoszyna. Wzbogaceniem tego wszystkiego są zaś aluminiowe felgi wszystkich kół, dodatkowe oświetlenie zamontowane nad przednią szyba, wyprowadzony na lewy bok układ wydechowy, a także bardzo ciekawe orurowanie zderzaka.

Źródło zdjęć: Renault Trucks Polska, DES Design

drob-bogs_renault_t_high_1