Renault Trafic będzie sprzedawane także jako Mitsubishi, a nowe L200 będzie robiło wrażenie wyglądem

Mitsubishi przygotowuje dwie bardzo ciekawe nowości na rynek samochodów użytkowych. Jedna z nich jest szczególnie ciekawa, będąc doskonałym przykładem na europeizację rynku samochodów dostawczych. Zaczniemy jednak od czegoś innego, mianowicie od premiery nowego Mitsubishi L200.

Japończycy pokazali odświeżoną wersję swojego pickupa, zaskakując przy tym bardzo nowoczesnym nadwoziem. Samochód ma też nowe możliwości techniczne, za sprawą nowej skrzyni biegów oraz nowych trybów jazdy.

Zmodernizowane L200 w końcu będzie dostępne z sześciobiegową skrzynią automatyczną. Dla porównania, poprzednik oferował jedynie pięć biegów. Ponadto, poza możliwością dołączenia przedniego napędu oraz włączenia reduktora, będzie można skorzystać z czterech trybów działania systemu kontroli trakcji. Noszą one nazwę Gravel, Mud/Snow, Sand oraz Rock, służąc do jazdy po odpowiednio szutrze, błocie/śniegu, piasku oraz skałach.

Europejska premiera nowego L200 ma mieć miejsce w drugiej połowie przyszłego roku. Wcześniej samochód trafi na najważniejsze dla siebie rynki, w tym zwłaszcza do Azji Południowo-Wschodniej.

Druga nowość od Mitsubishi to natomiast nawiązanie współpracy z Renault. Zgodnie z nią, Renault Trafic doczeka się kolejnego, już czwartego brata bliźniaka. Samochód ten otrzyma znaczek Mitsubishi, będzie produkowany we Francji, a jego rynkami docelowymi będą Australia oraz Nowa Zelandia.

W ten sposób Renault może zyskać wielu nowych klientów. Faktem bowiem jest, że Australijczycy i Nowozelandczycy bardzo cenią sobie markę Mitsubishi. Z drugiej strony, samo Mitsubishi rozszerzy swoją ofertę o nowoczesny samochód dostawczy, nie musząc inwestować dużych środków w jego przygotowanie.

Jak już wspomniałem na wstępie, to też kolejny etap europeizacji, która ogrania rynek samochodów dostawczych. Jeszcze dekadę lat temu podział był bardzo prosty – Europejczycy jeździli autami dostawczymi o europejskiej konstrukcji, Amerykanie użytkowali dostawczaki typowo amerykańskie, a Azjaci i Australijczycy użytkowali furgony typowo azjatyckie. Dzisiaj natomiast producenci amerykańscy oraz japońscy masowo sprzedają auta dostawcze wywodzące się z Europy.

Dodatkowe zdjęcia nowego Mitsubishi L200: