Renault T520 X-Low na trasy koncertowe – nowa marka we flocie Fly By Nite

Renault Trucks może pochwalić się wejściem do floty bardzo prestiżowego klienta. 21 nowych ciągników zostało przekazanych firmie Fly By Nite, by regularnie parkować na festiwalach muzycznych, przy halach koncertowych lub na zapleczach teatrów.

Przedsiębiorstwo Fly By Nite, wywodzące się z Wielkiej Brytanii, choć od Brexitu rejestrujące flotę głównie w Republice Irlandii, specjalizuje się w obsłudze dużych wydarzeń muzycznych. Dotychczas wykorzystywano do tego celu głównie DAF-y lub mniej liczne Volva, a w ostatnich dniach flota poszerzyła się także o trzecią markę. To właśnie Renault Trucks, które dostarczyło 21 ciągników T520 High Sleeper X-Low, reprezentujących najnowsze wydanie tego modelu, z nieco zmodernizowanym wnętrzem (opisywanym tutaj).

Z myślą o niskopodwoziowych naczepach furgonowych, typowych dla branży koncertowej, każdy z nowych ciągników ma w pełni pneumatyczne zawieszenie oraz obniżoną pozycję siodła. Choć jest to też siodło regulowane, więc w razie potrzeby będzie można podpiąć tam także naczepę o standardowej wysokości. Kolejnym elementem branżowej specyfiki jest bogate wyposażenie kabin, w których kierowcy nierzadko muszą czekać na przykład na zakończenie festiwalu muzycznego. Dlatego zastosowano tam nie tylko klimatyzację postojową, wyższy wariant systemu audio oraz częściowo skórzane fotele, ale nawet kuchenki mikrofalowe.

Od zewnątrz nowe ciągniki będzie można rozpoznać nie tylko po charakterystycznych barwach, ale też po osłonach międzyosiowych. Te ostatnie zostały założone już poza fabryką, u irlandzkiego dealera, jako że w niskopodwoziowym wariancie jest to niestandardowy dodatek. Jeśli natomiast chodzi o źródło napędu, to zdecydowano się na najmocniejszy w ofercie Renault Trucks, 520-konny silnik typu DE13. Ma on klasyczny osprzęt z tylko jedną turbiną, bez układu turbo compound.