Renault T520 dla firmy Chris Waite, czyli przepiękna ciężarówka do transportu zwierząt

Spotkanie bardzo efektownej ciężarówki do transportu żywych zwierząt nie jest większym problemem, lecz możemy być w tym przypadku niemalże pewni, że będzie to Scania, Volvo lub DAF z największą kabiną i największym silnikiem. Wożące krówki i świnki Renault po gustownym tuningu i z najmocniejszym silnikiem pod kabiną jest natomiast sporą ciekawostką, która wprowadza nieco kolorytu do tej wyspecjalizowanej branży. I właśnie taką ciekawostkę kupiła sobie firma Chris Waite.

Mowa tutaj o dopiero co dostarczonym w Wielkiej Brytanii Renault T520 z nisko zawieszoną kabiną. Auto wyposażone jest w wielopokładową zabudowę o długości 25 stóp, którą wyprodukowała firma Milnhorpe. Najciekawszy jest tutaj jednak sam wygląd tego pojazdu, który czyni go jednym z najładniejszy Renaultów serii T, które wyjechały dotychczas na drogi.

Dlaczego Chris Waite zdecydowało się model T z mniejszą kabiną? Powód jest bardzo ciekawy. Dotychczas brytyjska firma wykorzystywała największy model Magnum, którego nie ma już jednak w ofercie. W ofercie nie ma także wyższego Renault serii T z płaską podłogą, które nie jest oficjalnie oferowane na brytyjskim rynku. W związku z tym jedynym dostępnym szosowym produktem Renault Trucks był właśnie niski wariant serii T.

renault_t520_transport_zwierzat

Źródło zdjęcia: Renault Trucks UK