OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Marzec, 2015

Renault Master na kategorię B+E, czyli jak 165 koni może ciągnąć zarówno naczepę, jak i przyczepę

renault_master_zestaw_be_holandia_1

Do grona najróżniejszych i często naprawdę nietypowych ciągników siodłowych na bazie aut dostawczych, które regularnie prezentuję na łamach 40ton.net, dołącza dzisiaj wyjątkowe Renault Master. Jest to 4,5-tonowy egzemplarz z logo Renault Trucks na kabinie, który wyposażono w 165-konny silnik z podwójnym turbodoładowaniem, tylną oś z podwójnym ogumieniem, a także podwójną szoferkę. Auto zostało przygotowany do pracy w formie ciągnika siodłowego i będzie teraz jeździło z dwuosiową naczepą, wykonując przy tym bardzo interesującą pracę. Co ważne, będzie to praca dla kierowców z prawem jazdy B+E, gdyż właśnie takie uprawnienia potrzebne są do kierowania tym 7-tonowym zestawem.

Holenderska firma VZV Diamant, właściciel czerwonego zestawu, to przedsiębiorstwo specjalizujące w wierceniu oraz cięciu w skale, asfalcie oraz betonie. Wykorzystuje się do tego m.in. diamentowe piły, które niestety nie są lekkie i dlatego też firma wpadła na pomysł wykorzystania właśnie zestawu typu B+E, który charakteryzuje się stosunkowo sporą ładownością przy niższych kosztach eksploatacji niż w przypadku klasycznej ciężarówki. Jeśli zaś chodzi o kabinę, to zdecydowano się tutaj na podwójny wariant, który ma pełnić formę także sypialni dla kierowcy. A to dlatego, że w tej branży samochód zazwyczaj przemieszcza się za dnia, zaś w nocy jego ładunek rusza do pracy, podczas gdy kierowca może udać się na spoczynek.

Jak podkreśla właściciel nietypowej ciężarówki, 165-konny Master wyraźnie lepiej radzi sobie z dużym obciążeniem niż jego poprzednik z jedną turbiną, zużywając przy tym znacznie mniej paliwa. Co więcej, pewną ciekawostką jest też fakt, że auto wyposażone jest nie tylko w siodło, ale także w normalny sprzęg, co pozwala ciągnąć nim zarówno naczepę, jak i przyczepę.

renault_master_zestaw_be_holandia_2

O podobnych zestawach przeczytasz poniżej:

Iveco Daily 40C17 z naczepą do przewozu naprawdę sporej łodzi – kolejny szalony ciągnik siodłowy

Iveco Daily 35C17 jako lora do przewozu pięciu samochodów – zestaw, który ciężko wytłumaczyć

Mercedes-Benz Sprinter jako jeżdżąca szkoła z leżącą na ramie naczepą, jakkolwiek dziwnie to brzmi…

Nowe Iveco Daily oraz Fiat Ducato jako ciągniki siodłowe, czyli kolejne pokolenie wymyślnych konstrukcji

Renault Master w kilkunastu smakach, czyli królowa przerzutów w raczej niespotykanych wersjach

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. benek napisał(a):

    Niegłupie ale pierwsza myśl: ale ulep 🙂

  2. Faker napisał(a):

    Skoro egzemplarz 4,5 tony to jak moze prowadzic go kierowca majacy kat.B?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.