transfactor3665
Opublikowane 7 Luty, 2017

Renault Master długie na 12 metrów i ważące ponad 5 ton, a przy tym napędzane 125-konnym 2.3 dCi

renault_master_locationtruck_1

Wielu kierowców Renault Master 2.3 dCi narzeka, że 125-konny silnik jest stanowczo za słaby, aby skutecznie napędzać egzemplarze z dachową kabiną sypialną, z szerokimi i wysokimi zabudowami. Rodzi się więc pytanie jak porusza się egzemplarz widoczny powyżej, o długości całkowitej 12 metrów, masie własnej 5,2 tony i zabudowie wysuniętej nad całą obudowę silnika?

Jeśli już skończyliście przecierać oczy ze zdumienia, czas na wyjaśnienie po co w ogóle ten pojazd powstał. Gigantyczne Renault Master okazuje się własnością firmy ze Szwecji, pod marką “Locationtruck” wynajmującej samochody przede wszystkim dla filmowców. Pojazdy te służą za mobilną garderobę, oferując przy tym dodatkowe miejsca do spania, zaplecze sanitarne dla całej ekipy oraz po prostu miejsca pracy. I tak widoczne na zdjęciu Renault ma na pokładzie aż dwie toalety, 500-litrowy zbiornik na czystą wodę, niewielką kuchnię, dwa stanowiska do nakładania makijażu oraz liczne szafy na ubrania. Mniejsze elementy wyposażenia to zaś między innymi profesjonalne żelazko, rozbudowany ekspres do kawy, armia pięćdziesięciu wieszaków, niemała lodówka, router bezprzewodowego internetu oraz generator prądu o mocy 6,5 kW.

Wracając natomiast do rozmiarów. Wszystko to zamknięto w nadwoziu długim na 12 metrów, szerokim na aż 2,6 metra i mierzącym od ziemi 3,5 metra wysokości. Podwozie “Masterki” zostało w tym celu oczywiście poważnie wydłużone, mając teraz na tyle podwójną oś. Niemniej nadal mamy tutaj potężny zwis tylny oraz rozmiar kół, który w stosunku do gabarytów wydaje się wprost śmieszny. Dlaczego też, w trosce o względnie bezproblemowe poruszanie się po drogach, na pokładzie pojawiło się także całkowicie pneumatyczne zawieszenie. Pozwala ono podnieść Renault na bezpieczną wysokość, natomiast po dotarciu do celu opuszcza samochód możliwie blisko ziemi.

renault_master_locationtruck_3 renault_master_locationtruck_2 renault_master_locationtruck_4

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Hrumol napisał(a):

    Nie lepiej było oprzeć tę konstrukcję o autobus, a nie dostawczaka?

Odpowiedz