Polski importer marki Renault urządził w ubiegłym tygodniu bardzo ciekawą prezentację samochodów dostawczych. Można było oglądać na niej samochody modyfikowane, czyli mówiąc krótko wyposażone w mniej lub bardziej specjalistyczne zabudowy. Dlaczego akurat takie? A to dlatego, że już od 2009 roku Renault jest niezmiennym liderem polskiego rynku właśnie pojazdów modyfikowanych, zaś model jest najchętniej wybieranym samochodem dostawczym pod zabudowę. W 2014 roku pojazd ten zgarnął aż 33 procent całego rynku podwozi, w całym segmencie aut dostawczych będąc zaś na drugim miejscu.
Skąd ten sukces? Renault tłumaczy, że przyczyniła się do tego m.in. sieć stacji obsługi PRO+, czyli siedemnastu wyspecjalizowanych punktów sprzedaży i serwisu, dysponujących m.in. parkiem modyfikowanych samochodów pokazowych oraz specjalnym programem obsługowym, kierowanym do firm i klientów-przedsiębiorców. Wyróżniają się one dłuższym czasem pracy, umożliwiają obsługę maksymalnie 7-tonowych pojazdów, a do tego przegląd można wykonać w nich bez wcześniejszego umawiania się.
Do tego oczywiście dochodzi także szeroka oferta specjalistycznych zabudów dla nowych „Renówek”. Z tych najbardziej popularnych można tutaj wymienić samochody do zastosowań budowlanych, auta do transportu międzynarodowego, różnego rodzaju izotermy i chłodnie, pojazdy ratownicze, czy też po prostu maszyny przystosowane do przewozu osób. Co więcej, nie brakuje też wersji rzadkiej spotykanych, takich jak kampery, wersje do transportu zwierząt, czy też karawany pogrzebowe. Poniżej można zobaczyć kilka fotografii tych pojazdów, tymczasem ja obiecuję, że już wkrótce postaram się zaprezentować jeden lub dwa z tych pojazdów w dziale „Testy”.
Renault Master z zabudową typu „firanka” i kabiną Twin Cab:
Renault Trafic z zabudową chłodniczą:
Renault Master do przewozu koni (więcej info TUTAJ):
Renault Trafic jako bus do luksusowego przewozu siedmiu osób:
Renault Master z burtową platformą:
Renault Master z kontenerem z windą kolumnową (więcej info TUTAJ):
Renault Master jako ambulans:
Renault Master jako „brygadówka” dla siedmiu osób:
Renault Trafic do transportu „Polska – Holandia”:
Renault Master jako wóz strażacki: