Renault Alaskan, czyli japoński Nissan NP300 we francuskim ubraniu, które karierę zacznie w Kolumbii

renault_alaskan_2016_2

I po wielokrotnych zapowiedziach w końcu jest – pierwszy średniej wielkości pickup w historii marki Renault, będący przy okazji projektem w pełni globalnym. Samochód ten, noszący nazwę Renault Alaskan, będzie można kupić zarówno w Europie, jak i w Ameryce Południowej, zaś jego bazą jest nowy Nissan Navara.

Patrząc na Renault Alaskan z zewnątrz, śmiało można stwierdzić, że doskonale pasuje on wyglądem do innych modeli francuskiego producenta. Jeśli natomiast zajrzymy do wnętrza, zobaczymy tutaj elementy typowe dla Nissana, przypominające o pochodzeniu całego pojazdu. Podobnie jest od strony technicznej – pod maską czeka silnik 2.3 dCi, znany już z Renault Master i generujący w tym przypadku do 190 KM, podczas gdy w tylnej partii podwozia znajdziemy rzecz, z której zasłynął niedawno Nissan, czyli zawieszenie, w którym resory zastąpiono drążkami, jednocześnie utrzymując ładowność na poziomie około tony. A kiedy poznamy polskie ceny? Tego jeszcze nie wiadomo, gdyż premiery modelu Alaskan będą stopniowo przechodziły przez rozmaite kraje, natomiast w pierwsza w kolejce jest Kolumbia.

renault_alaskan_2016_3 renault_alaskan_2016_1

A na koniec czeka ciekawostka w postaci zdjęcia na którym wspólnie pojawiły się Renault Alaskan oraz Renault Duster Oroch. Ten ostatni samochód to oferowany w Ameryce Południowej pickup, bazujący na znanej w Europie Dacii Duster. Więcej o tym modelu przeczytacie TUTAJ, dowiadując się między innymi, że pod maską tej jakże ciekawej konstrukcji czeka bardzo prosty, 2-litrowy silnik benzynowy.

renault_alaskan_2016_4