Reklamy Volvo Trucks truimfowały w amerykańskim konkursie „Art Directors Club Awards”

Pamiętacie wyjątkowe reklamy Volvo Trucks, jak na przykład „The Epic Split”, czy „The Ballerina Stunt”? Głupie pytanie, oczywiście za pamiętacie, bo o tak wyjątkowych produkcjach naprawdę trudno zapomnieć. Nietypową formę marketingu docenili jednak nie tylko miłośnicy pojazdów użytkowych, lecz także specjaliści od designu w reklamie, którzy organizują co roku w USA konkurs „Art Directors Club Awards”.

W tegorocznej edycji konkursu reklamy Volvo Trucks były nominowane do nagrody w aż 15 kategoriach. Ostatnie udało się zdobyć 13 statuetek, w tym aż 7 złotych. Co więcej, wyjątkowe filmy z ciężarówkami w roli głównej zdobyły także nagrodę „Black Cube”, którą przyznaje się produktom uznanym za najlepsze pod wszystkimi względami jednogłośną decyzją wszystkich sędziów.

Jurorzy konkursu docenili przede wszystkim kreatywność twórców reklam, a także niesamowity sukces pomysłowych filmów. Zostały one obejrzane za pośrednictwem YouTube ponad sto milionów razy, ponad osiem milionów raz je udostępniono, a ponadto traktowało o nich ponad dwadzieścia tysięcy artykułów.

Poniżej dla przypomnienia pełen zestaw reklam Volvo Trucks: