Reklama koncernu Daimler Trucks, czyli sześć marek z różnych kontynentów na rodzinnej fotografii

Koncern Daimler Trucks z dumą nosi miano największego producenta samochodów ciężarowych na świecie. Oczywiście większości osób koncern ten jest świetnie znany, podobnie jak jego produkty spod znaku Mercedesa, czyli wszelkiego rodzaju Actrosy, Atego i Arocsy. Nie można jednak zapominać, że Daimler Trucks to nie tylko produkty spod znaku gwiazdy, lecz także kilka innych bardzo istotnych marek, z którymi można zapoznać się poniżej:

1. Freightliner – marka ciesząca się ogromną popularnością w USA i od lat brylująca w statystykach sprzedaży. Co ciekawe, ostatnio w ciężarówkach tego producenta pojawiły się automatyczne skrzynie biegów Powershift rodem z europejskich Actrosów. Więcej na ten temat pisałem TUTAJ.

2. Western Star – kolejna marka rodem z USA, będące prawdziwą legendą jeśli chodzi o ciężarówki do specjalistycznych zastosowań. Jeśli jesteś więc z północy Kanady i potrzebujesz wytrzymałej ciężarówki do pracy w lesie, to wiesz, że potrzebujesz Western Stara.

3. BharatBenz – nowa marka rodem z Indii, która szybko zdobywa uznanie na tym bardzo szybko rozwijającym się rynku. Oczywiście produkty tej firmy są znacznie mniej nowoczesne i wyrafinowane technicznie niż ich europejskie odpowiedniki. Gamę pojazdów BharatBenz opisywałem już TUTAJ, zapraszam.

4. Fuso – japońska firma w Europie znana dzięki niewielkiemu modelowi Canter, natomiast w Japonii jeden z ulubionych producentów dużych ciężarówek, w tym także różnego rodzaju ciągników siodłowych.

5. Żeby było ciekawiej, z koncernem Daimler Trucks współpracuje także chiński producent Foton, który oferuje samochody ciężarowe podobno całkiem niezłej jakości. Auta mają na przykład deski rozdzielcze z Actrosa MP3, o czym więcej pisałem w TYM ARTYKULE.

Po co jednak wymieniłem wszystkich tych producentów? Już odpowiadam – wszystko to jest być wstępem do filmu reklamowego marki Daimler Trucks, który można zobaczyć poniżej. Na nagraniu przewijają się wszyscy producenci koncernu, a także wspominany Foton, co dało naprawdę ciekawe połączenie. Zapraszam do oglądania: