transfactor3665
Opublikowane 23 Październik, 2017

Cztery razy wyższe kary w systemie Platon? Rosjanie zapowiadają, że zakończą rok protestami

kamaz_m1842_test

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew podpisał projekt przepisów, który przewiduje czterokrotnie wyższe kary w systemie “Platon”. Kto przejedzie bez opłaty, ma teraz zapłacić aż 20 tys. rubli, a nie 5 tysięcy, jak miało to miejsce dotychczas. W przeliczeniu nowa kara wyniesie więc około 1300 złotych.

Z naszego punktu widzenia nie wydaje się to kwota wysoka. Rosjanie mają na to jednak inne spojrzenie. W ich warunkach rosyjskiego transportu krajowego 20 tys. rubli to już niemałe pieniądze, a co gorsza, wiele kraj wystawianych jest w związku z wadliwym działaniem urządzeń. Dlatego też rosyjscy przewoźnicy zapowiadają masowe protesty oraz blokady dróg. Powinny mieć one miejsce pod koniec roku, w drugiej połowie grudnia.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

  1. tnt napisał(a):

    Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew .. chyba nie jest on!!! jest premierem teraz Prezydentem jest Władimir Putin

  2. Ja napisał(a):

    Kto powiela bzdury ,ze transport krajowy w Rosji to jakies male pieniadze. Nawet przy slabym rublu transport krajowy jest duzo lepiej oplacalny niz miedzynarodowy. Rok jak wrocilem do kraju , sporo tam jezdzilem u rosyjskich przewoznikow to wiem co pisze. Pozdrawiam.

  3. andrzej napisał(a):

    Przewoźnicy w USA protestują przeciw e-log, Rosyjscy przeciw karom, tylko przewoźnicy w Europie już zupełnie jaj nie mają i z pokorą przyjmują na klatę wszystko co im urzędas narzuci, szkoda słów!

Odpowiedz