OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Styczeń, 2018

Dwa razy w ciągu sześciu godzin zatrzymano go za jazdę po alkoholu – jak policja do tego dopuściła?!

litwin_dwa_razy_zatrzymany_za_alkohol_1

Ta historia pełna jest nienormalnych elementów. Pierwszy z nich to sam kierowca, który był kompletnie pijany, a mimo to aż dwukrotnie próbował prowadzić ciężarówkę. Niemniejszą patologią jest jednak zachowanie holenderskich policjantów oraz dotyczące ich w przepisy. Dlaczego? Słuchajcie całości, opublikowanej dzisiaj przez policję z Drechtsteden-Buiten.

W sobotę wieczorem, około godziny 20, policja otrzymała zgłoszenie z autostrady A15. Ciężarówka jechała tam “wężykiem”, zajmowała całą szerokość jezdni, a następnie, z nieznanych powodów, zatrzymała się na poboczu. Na miejsce wysłano więc patrol, który zastał w kabinie 59-letniego Litwina, według dokumentów pozbawionego stałego miejsca pobytu.

Mężczyzna był oczywiście podejrzewany o jazdę pod wpływem alkoholu. Nie chciał się jednak poddać badaniu alkomatem, tłumacząc się względami medycznymi. Nie pomogła przy tym pomoc tłumacza, przewiezienie na komisariat, wezwanie policyjnego lekarza, a nawet wydanie przez holenderską prokuraturę nakazu badania – Litwin nadal nie zamierzał dać się zbadać. Czy Holendrzy użyli więc w końcu środków przymusu? Nic z tych rzeczy. Zamiast tego nałożyli na kierowcę maksymalną możliwą karę finansową, zatrzymali jego prawo jazdy i… wypuścili go nawet bez odbierania kluczyków.

Około godziny 2:30 policja z Alblasserdam otrzymała kolejne zgłoszenie dotyczące pijanego kierowcy ciężarówki. Jak się okazało, był to 59-letni Litwin, który po opuszczeniu komisariatu postanowił kontynuować trasę. Znowu go więc zatrzymano i po raz kolejny zaproponowano badanie alkomatem. Wówczas, ku zdziwieniu policjantów, mężczyzna się zgodził.

Po badaniu około godziny 2:30 alkomat wskazał 580µg/l, czyli mniej więcej 1,3 promila. Tym samym można się też domyślać, że przy pierwszym zatrzymaniu, około godziny 20, wynik byłby nieporównywalnie wyższy.

Co było dalej? Policjanci w końcu podjęli decyzję o zabezpieczeniu ciężarówki i odebraniu jej kierowcy kluczyków. Jeśli natomiast chodzi o samego 59-latka, to dla świętego spokoju Holendrzy wynajęli dla niego… pokój w pobliskim hotelu! Wkrótce ma on też zostać postawiony przed holenderskim sądem, gdzie odpowie za prowadzenie po alkoholu, pomimo odebrania uprawnień.

Zdjęcia dołączone do komunikatu policji z Drechtsteden-Buiten:

litwin_dwa_razy_zatrzymany_za_alkohol_2 litwin_dwa_razy_zatrzymany_za_alkohol_3

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. Marczi napisał(a):

  Kolega chyba żubry ćwiczy tak się zdaje

 2. Scuderia ferarri fan napisał(a):

  I to z biedry, te powiekszone.hehe

 3. Dawid napisał(a):

  Dobrze że nie polak.

 4. Stefan napisał(a):

  Dzisjaj przeczytałem artykow ze w Tychach pewien 30- latek niechcial zapłacić za taki wybił szybę w owym aucie po przybyciu policji i dokładnym zbadaniu alkomatem okazało się ze miał ::: 5 promila ;; alkoholu niby mówią ze śmiertelna dawka to 3.5 a ten Litwin miał 1.5 hhhm kurczę to mógł jeszcze chlać !

 5. Michał napisał(a):

  Polski browar robi swoje

 6. kastyk napisał(a):

  Dał się zbadać, bo myślał, że już wytrzeźwiał 😉

 7. Kier napisał(a):

  Prawda jest taka ze wieksza czesc kierowców ma problemy alkoholowe. Siedzenie tygodniami w budzie odbija sie na psychice czego pozniej sa skutki. Jak mozna sie tak stoczyc zeby nie miec meldunku a jedynym katem takiego delikwenta jest kabina? Wspolczuje takiego zycia.

 8. Sesek napisał(a):

  Tak jest w kraju o wyższym stopniu cywilizacji niż Polska. W kraju nad Wisłą był by skazany, oskurowany i powieszony na najbliższej latarni przy aplauzie jego pobratymców z Polski. Po jakiego wała masz meldunek jeden z drugim na ul. JP II skoro cały czas koczujesz w kabinie? Wspomniałem o tej ul. bo jest w każdym mieście? Nawet wioski już mają takie ulice?

 9. R2D2 napisał(a):

  Dla tych wszystkich pieniaczy powinno się karać jak w średniowieczu. Dwa baty na goły tyłek. Gwarantuję szybki koniec pieniactwa.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.