„Pytanie na śniadanie” o kierowcach ciężarówkach – o czym rozmawiano z okazji dzisiejszego „Dnia Tira”

27 sierpnia to według „kalendarza świąt nietypowych” doroczny „Dzień Tira”. Oczywiście nad poprawnością tej nazwy można by długo dyskutować. Zapomnijmy jednak o tej kwestii i spójrzmy, co przygotowała na ten dzień Telewizja Polska.

Właśnie z okazji „Dnia Tira” samochody ciężarowe zagościły w telewizji śniadaniowej. Program „Pytanie na Śniadanie” zaprosił do studia dwie kierowczynie ciężarówek, a także jednego kierowcę, rozmawiając z nimi o codziennej pracy. Wspomniano między innymi o wyprzedzaniu na autostradach, o za- i rozładunkach, a także o procesie zdobywania prawa jazdy.

W programie przewija się także wnętrze ciężarówki. Jest to Volvo FH 500 Globetrotter XL, który reklamuje na trasach popularną stronę Widzimy się na Dżangłerze Wspomina się też o naklejkach promujących korytarze ratunkowe oraz o kalendarzu, który ma je sfinansować (więcej na ten temat tutaj).

Przejdźmy jednak do najważniejszego. Jaki wizerunek branży pojawił się w „Pytanie na Śniadanie”? Jak wypadli goście i o czym dokładnie mówili? Możecie to sprawdzić pod następującym linkiem: Pytanie na Śniadanie: „Dzień z życia kierowcy tira”.