Punto uderzyło w bok rozpędzonej naczepy, wyprowadzony z równowagi zestaw wpadł na Polskiego Busa

wypadek_plonsk_ciezarowka_punto_polski_bus_1

To już drugie opisywane dzisiaj przeze mnie zdarzenie, w którym niewielki samochód wjechał w bok ciężarówki, doprowadzając do bardzo niebezpiecznego wypadku. 23-letni kierowca Fiat Punto wyjeżdżając wczoraj wieczorem z drogi podporządkowanej na trasę nr 50 nieopodal Płońska najprawdopodobniej nie zauważył ciągnika siodłowego z naczepą. Uderzył on w bok tego drugiego pojazdu i doprowadził do utarty panowania nad całym zestawem. Kierowca Scanii przeciął w efekcie przeciwległy pas ruchu tuż przed nadjeżdżającym autobusem linii Polski Bus i wpadł do rowu, podczas gdy przód autokaru rozbił się o jego naczepę.

Jak podaje płońska policja, w wyniku zdarzenia 8 osób zostało przewiezionych do szpitali w Płońsku i Płocku oraz w Warszawie. Na chwilę obecną 4 nadal pozostają w szpitalach. Najpoważniejszych obrażeń doznała 22-letnia pasażerka  autobusu, mieszkanka Bydgoszczy. Jej stan jest bardzo ciężki. Kobieta przebywa w szpitalu w Warszawie. Na miejsce miał przylecieć helikopter pogotowia lotniczego jednak okazało się, że wszystkich poszkodowanych udało się przewieźć karetkami do szpitali. Kierowcę autobusu strażacy musieli wydobyć z pojazdu, gdyż mężczyzna był w nim zakleszczony.

Trasa zablokowana była prawie 4 godziny. Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci ruchu drogowego. Policja zorganizowała również objazdy przez miasto drogą K 50 (Wyszogrodzka) i trasą nr 7. Autobusem podróżowało ponad 20 osób. Poszkodowanym został zorganizowany transport zastępczy.

Źródło zdjęć oraz informacji: KWP Radom

wypadek_plonsk_ciezarowka_punto_polski_bus_2 wypadek_plonsk_ciezarowka_punto_polski_bus_3