transfactor3665
Opublikowane 27 Grudzień, 2016

Pszczyna wprowadza zakaz wyprzedzania dla ciężarówek, mając tymczasowe zezwolenie od GDDKiA

zakaz_wyprzedzania_dla_ciezarowek_znak

Paranoja pod tytułem “zatrzymajmy te cholerne TIR-y!” ogarnia kolejną miejscowość. Tym razem jest to Pszczyna, leżąca w ciągu drogi krajowej nr 1, w województwie śląskim. Lokalne władze przygotowują bowiem zakaz wyprzedzania dla ciężarówek, obejmujący ten fragment drogi nr 1, który znajduje się w graniach miasta.

GDDKiA wydało tymczasowe zezwolenie na wprowadzenie takiego zakazu. Jeśli okaże się, że zakaz wyprzedzania dla ciężarówek naprawdę upłynni ruch, zakaz będzie mógł się utrzymać. Jeśli zaś zmiany nie będą zauważalne, zezwolenie zostanie cofnięte. GDDKiA zwróciło też uwagę, że ciężarówki nadal będą mogły skręcać w Pszczynie w lewo. To zaś oznacza, że w wielu miejscach, w tym też przed skrzyżowaniami, i tak ustawią one na lewym pasie.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 14 komentarzy

 1. Maciek napisał(a):

  Myślę, że to im nic nie ma ja nie rozumiem ludzi pojazdy ciężarowe są nam potrzebne do normalnego funkcjonowania. Bez transportu nie funkcjonujemy !!!!!!!!!!

 2. johnny napisał(a):

  Ha ha światła na światłach światłami podparte brak jakiejkolwiek możliwości przejazdu na zielonej fali. Pszczyna tak ma i zakaz tu nic nie pomoże. Jaki będzie skutek?? Ciasno na prawym pasie jazda na zderzaku wciskajace się pod koła samochody a co za tym stłuczki i jeszcze większe korki. No cóż taki klimat w Pszczynie bez prawdziwej obwodnicy nic nie pomoże żadne zakazy.

 3. jasiek z jelcza * napisał(a):

  A może by tak wprowadzić całkowity zakaz jazdy dla ciężarowych w całym kraju tak np. na miesiąc i wtedy mądrzy włodarze kraju i dużych miast sami wysuną wnioski . Filip zrób fajny reportażyk propagandowy i porozsyłaj tam gdzie trzeba i zobaczymy jak społeczeństwo na brak np. papieru toaletowego w biedronce .

 4. KieroWroclaw napisał(a):

  Grudzień: “Patrz, ciężarówka wyprzedza, co za nieodpowiedzialne zachowanie!”
  Styczeń: “Ale ta ciężarówka się wlecze…”
  Osobówką nie dogodzisz.

 5. pete379 napisał(a):

  Logika Polaków…mamy ch***e władze, któr pierdzą w stołki i łatają dziure na dziurze zrobioną w dziurze i popieramy debilne pomysły typu “zakaz ruchu”, “zakaz wyprzedzania” zamiast surowo domagać się takiej przebudowy miasta, żeby usprawniać ruch, przenosić tranzyt na obwodnice, wyznaczać strefy przemysłowe. Zamiast tego w wielu miastach łata się te same dziury kilka razy w roku (a te firmy kasują za m2 zaklejonej powierzchni), stawia głupie pomniki itp.

 6. Mad mike napisał(a):

  No naprawde,kawał drogi przez te Pszczyne.

 7. Łukasz napisał(a):

  to teraz juz bedzie korek od kobióra do goczałkowic 🙂
  jak tyle tysięcy zestawów które tam dziennie przejeżdżają ustawi się na jednym pasie w kolejce,a pnajbardziej korkuje sie skręt krzyżówka ze skrętem na berun i druga ze skrętem na oświecim, więc i tak beda stać na lewym, ten zakach chyba tylko po to żeby pszczyńska drogówka miała komu mandaty wsytawiać, bo teraz nie mieli jak

 8. vroom napisał(a):

  Pan jaśnie nam panujący burmistrz Pszczyny nie radzi sobie z wieloma problemami tego miasta, toteż sam tworzy sobie inne problemy i je rozwiązuje. To jeden z nich. Inny to np. napuszczanie jednych na drugich – namawianie do kapowania na sąsiada który np. zapali tekturą w piecu. Szpital pszczyński upada – nawet był reportaż w tv. Pszczyna korkiem stoi ze względu na mnogość skrzyżowań ze światłami na dk1. Obwodnicy brak. Ta pseudo obwodnica 935 w kierunku Żor to śmiech na sali – nie dość że jadąc od strony Bielska trzeba przejechać całą Pszczynę by na nią wjechać, to na dodatek ślimak jest tak wykonany że po prostu nie obrócisz się na nim z żadnej strony, a od strony Tychów w ogóle jest ten węzeł niepotrzebny, gdyż z Tychów na Żory można lecieć 44/81. Ale plan wykonany. Ostatnią inicjatywą pszczyńską było… a jakże – postawienie kolejnych świateł na dk1 – chyba nawet miesiąca nie mają. Teraz solą w oku pana burmistrza są ciężarówki. Czeka nas drodzy Panowie mega korek a potem jazda za ślimokami z osobówek 40km/h. Wszystkie światła na dk1 w Pszczynie nie są zsynchronizowane – tzn. nie sposób uchwycić zielonej fali nawet przy małym ruchu, który jest tylko w święta. Za to na pseudo obwodnicy 935 są światła z krzyżówką na Czarków (wiocha, gdzie ptaki zawracają) a tam trafić na zielone to jak w totka – 3 auta lecą i stop – potem wiocha ma pierwszeństwo. Hamowanie na ostro do świateł z górki załadowanym – wiadomo jakie jest. Od Bielska jak chcecie lecieć na Jastrzębie to kierować się na Rybnik/Strumień z dk1 – na pierwszych światłach przy fiacie w lewo (zamalowali drogowskaz na Jastrzębie i chcą ciągnąć dookoła na tą pseudoobwodnicę i pewnie przez Żory albo za obwodnicą z powrotem na centrum – parodia, strata czasu i km). Jeśli tylko skromnie dodam że Pszczyna wręcz słynie z zamkniętych przejazdów kolejowych, a przez park jest 15t, to wszystko jasne. Już teraz przejazd przez Pszczynę w godzinach szczytu ciężarówką to katorga, zresztą sami wiecie. Będzie jak w Częstochowie – korki od Koziegłów “w najlepszych momentach” . Miejmy nadzieję, że tak jak szybko to wprowadzą, tak szybko cofną.

  • Tomek napisał(a):

   Kolego chyba lepiej tego problemu by nikt nie opisał masz 100% racji. Często jeżdżę do Henka Kani w Pszczynie jak i w Goczalkowicach ta droga to jedna wielka patologia.

 9. KIM napisał(a):

  Tylu narzekaczy, a jak przekroczą granicę z Niemcami, to potulnie jak baranki jadą jeden za drugim.

 10. Dominik napisał(a):

  Jestem ciekawy jak długi korek byłby w Bad Oeynhausen (słynne miasteczko jadąc przez Niemcy na Amsterdam A2->A30)gdyby tam wprowadzili taki zakaz 😀

 11. misza napisał(a):

  wiecej swiatel, taki kraj i specyfika, jest skrzyzowanie i duzy ruch to postawmy swiatla. jadac z poznania do domu na trasie 30 km mam po drodze 6 swiatel. jadac z Wroclawia na bardzo daleka Rumunie na trasie 1200-1300km mam chyba taka sama liczbe swiatel, paranoja,ale to tylko moje zdanie i spostrzezenia

 12. Maciek napisał(a):

  Popieram wasze komentarze pojebane pomysł, choć jestem kierowcom osobówki uważam na usprawnienie ruchu jest potrzebne wyprzedzanie się innych pojazdów w tym ciężarówek. Dlatego Panowie w ciężarówkach w ramach protestu proszę nie wpuszczajcie aut osobowych bo jak nie pokażecie, że to głupi pomysł to w całym kraju ten cholerny zakaz wprowadzę!!!!!!!!! Musicie walczyć o swoje

Odpowiedz