rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Styczeń, 2018

Przywiózł ze Skandynawii elektronarzędzia i sprzęt geodezyjny, ale nie potrafił wyjaśnić skąd je wziął

elektronarzedzia_przemyt_paleciara_1

Jeśli te przedmioty faktycznie pochodziły z kradzieży, to ktoś musiał być naprawdę odważny. W końcu sprzęt wart 80 tys. złotych nie został w żaden sposób ukryty, jechał w oryginalnych opakowaniach, pod plandeką oraz w skrzynki na palety. A o wszystkim opowiada poniższy komunikat “Straży Granicznej”:

Maszyny budowlane, sprzęt geodezyjny i kilkadziesiąt elektronarzędzi o łącznej wartości 80 tys. zł przechwycili 11 stycznia br. w Świnoujściu funkcjonariusze Straży Granicznej. 53-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, który przywiózł sprzęt ze Szwecji, nie miał żadnych dokumentów potwierdzających ich zakup w Skandynawii.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zatrzymali do kontroli drogowej ciężarowe renault, które zjechało z promu. W schowkach naczepy i pod plandeką natrafili na duże ilości różnych elektronarzędzi, maszyn i urządzeń budowlanych oraz sprzętu geodezyjnego. Kierujący ciężarówką mężczyzna nie miał żadnych dowodów ich zakupu.

Straż Graniczna zatrzymała i zabezpieczyła 76 przedmiotów i będzie sprawdzać ich pochodzenie. Kierowca został przesłuchany w charakterze świadka.

elektronarzedzia_przemyt_paleciara_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Dawid napisał(a):

  Obrotny chłopak, na weekendzie dorabia na budowach.

 2. barbapapa napisał(a):

  Chytry kierowca z radomia, miał rozladunek gdzieś na budowie, szwedzi pozwolili mu pauzę na firmie wykręcić, a ten pozwiedzać sobie okolice i przytulił fanty. Może myślał że to wystawka jest. Rynce opadaju.

 3. Rafik napisał(a):

  A może być tak, że jakaś polska firma budowlana robiła za podwykonawcę u skandynawa, może nie do końca legalnie. A żeby się nie wydało, to kolega świruje pawiana, że nie wie skąd, do kąd i dla kogo ładunek przewozi.

 4. dono napisał(a):

  Mogl chociaz cmr wypisac z adresem w SE i swirowac, ze on tylko przewozi.

Odpowiedz