transfactor3665
Opublikowane 13 Październik, 2017

Przypominająca farbę substancja zalała cztery pasy ruchu – oto wynik gwałtownego hamowania

Powyżej: nagranie z miejsca zdarzenia

Obwodnica Antwerpii, na jezdni prowadzącej w kierunku Gentu, zamieniła się wczoraj w jednen wielki korek. Było to związane z gwałtownym hamowaniem ciężarówki przewożącej płynny ładunek.

Kierowca czerwonego Actrosa zmuszony był do nagłego zatrzymania. Tuż przed nim doszło bowiem do zderzenia auta osobowego i ciężarówki. Szczęśliwie Mercedes zatrzymał się na tyle sprawnie, że nie doszło do najechania na tył. Gorzej, że ładunek został poddany bardzo dużym siłom, wylewając się ze zbiorników.

Ładunkiem tym okazał się węglan wapnia, czyli biały środek chemiczny służący do barwienia papieru. Substancja rozlała się na cztery pasy ruchu oraz pobocze, a także trafiła na przypadkowe pojazdy. Nie było tutaj mowy o żadnym zagrożeniu dla zdrowia, jako że węglan wapnia nie jest szkodliwy. Ponadto można go zmyć z samochodu bez większych problemów. Gorzej, że wszystkie cztery pasy oraz pobocze musiały być tymczasowo zamknięte.

Służby ratunkowe krok po kroku oczyszczały jezdnię. Wypadek miał miejsce około godziny 14, a dopiero około 16:30 przywrócono ruch na jednym z pasów. Do godziny 17:45 otwarto jeszcze trzy kolejne pasy, natomiast na czwarty trzeba było czekać aż do godziny 19.

Choć zawsze mogło być gorzej 😉 Przypomnijcie sobie sytuację sprzed roku:

2 tony opadów z rzeźni wypadły na jezdnię oraz ciągnik siodłowy, w wyniku gwałtownego hamowania

A to już zdjęcie od Czytelnika Marcina:

antwerpia_weglan_wapnia_ring_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. kolo napisał(a):

  Wyobrażam sobie jaki tam musialbyc cyrk hahaha. Ring Antwerpi to jedno z miejsc gdzie jeszcze można poczuć smak prawdziwej drajwerki haha

  • Argi napisał(a):

   Może rozwiniesz tę “prawdziwą drajwerkę”, co?
   Tak mnie zaintrygowałeś, czy to co wykonuję na co dzień to “drajwerka” prawdziwa czy nie bardzo…

   • John napisał(a):

    Nie wymagaj za dużo od człowieka który nadał sobie nick kolo

    • kolo napisał(a):

     A co ty masz do nicka “kolo” ??? Co John?? Jakies kompleksy sie odzywają? Masz kapelusz i kowbojki?? A co do “prawdziwej drajwerki” to jest to pojęcie na tyle subiektywne, ze szkoda tracić czas i ci tłumaczyć ocb. Jak zjesz beczkę pieprzu i poczujesz słodycz to będziesz wiedział.

 2. Krzysin napisał(a):

  swoją drogą ładunek musiał być bardzo dobrze zabezpieczony 😉

 3. Tomq napisał(a):

  Krzysin może “luzem” wlali na pakę to i się rozlało 🙂

 4. Pawel / kierowca napisał(a):

  ” Mobile jak tam Antwerpia ? normalnie jak codzień zajebane przed tunelem” ile razy tamtędy przejeżdżam już od conajmniej 10 lat zawsze tam są korki , zawsze akurat przed tym wypadkiem dojechałem już do portu i mnie nie dotyczył ale ształy musiały się piękne zrobić szczególnie jak już ktoś niemiał gdzie ucieć i tego objechać ….

Odpowiedz