Przypadkowi kierowcy ciężarówek wyciągnęli dzieci z płonącego domu oraz kobietę z tonącego auta

Tylko w ostatnich dniach pojawiły się dwie historie z bohaterskimi kierowcami ciężarówek. Dzięki ich szybkiej pomocy udało się uratować ofiary wypadku drogowego oraz pożaru.

Pierwsza z tych historii miała miejsce w miniony piątek, w amerykańskim stanie Iowa. Przypadkowy kierowca ciężarówki został tam zatrzymany przez kobietę z dwójką dzieci. Jak się okazało, ich dom płonął, a kolejna dwójka dzieci nadal znajdowała się w środku.

Nie czekając na przyjazd straży pożarnej, kierowca pobiegł w kierunku domu i spróbował wczołgać się do środka. To jednak nie było możliwe, gdyż poziom zadymienia był już za wysoki. Dlatego też kierowca zaczął biegać wokół domu, wybijając wszystkie szyby i wypatrując przez nie dzieci.

Całą dwójkę udało się w ten sposób odnaleźć. Kierowca wyciągnął je przez okno i zabrał w bezpieczne miejsce, nieznacznie raniąc się przy tym odłamkami szkła.

Oto bohaterski kierowca oraz jego ciężarówka:

Druga bohaterska historia rozegrała się w poniedziałek, w holenderskim Capelle aan den IJssel. Kierowca komunalnej ciężarówki był tam świadkiem wypadku, w którym samochód osobowy wpadł do wody.

Nie zwlekając ani chwili, mężczyzna zatrzymał się na miejscu, opuścił kabinę i wskoczył do kanału. Tam udało mu się otworzyć samochód i wydostać kierującą nim kobietę. Dzięki jego szybkiej pomocy, nie odniosła ona żadnych poważnych obrzeżeń. Była natomiast w naprawdę dużym niebezpieczeństwie, jako że auto pokryło się później wodą niemal do samego dachu.

Swoim czynem kierowca naraził się na wyziębienie. Dlatego też policja zabrała go na lokalny komisariat, by mógł tam rozgrzać swój organizm.

Straż pożarna zadbała natomiast o to, by odważny kierowca nie musiał daleko iść do swojej ciężarówki. Jedna ze strażaczek, dysponująca zawodowym prawem jazdy, wsiadła za kierownicę DAF-a CF i podstawiła go pod sam komisariat.

Poniżej widzicie zdjęcie z miejsca zdarzenia. Z prawej strony, w kanale, można zauważyć wystający fragment samochodu. DAF stojący po lewej to natomiast ciężarówka bohaterskiego kierowcy.