OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 13 Marzec, 2018

Przyjechał do Świnoujścia na załadunek gazu – był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy na ciężarówki

Sporo było ostatnio doniesień o pijanych kierowcach. Teraz niestety czas na kolejne. Od wczoraj mówi się bowiem o nietrzeźwym kierowcy cysterny, który przyjechał na załadunek do gazoportu w Świnoujściu.

Policję wezwała ochrona terminala LNG, która wyczuła u kierowcy woń alkoholu. Funkcjonariusze przyjechali więc na miejsce i przebadali mężczyznę, stwierdzając ponad 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto 42-latek nie okazał do kontroli prawa jazdy. W ten sposób chciał ukryć fakt, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania samochodami ciężarowymi.

Teraz kierowca odpowie za swoje czyny przed sądem. Za samą jazdę po alkoholu grozi mu do dwóch lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 10. Można się przy tym spodziewać, że sąd wyznaczy srogą karę. Dodatkową okolicznością obciążającą będzie bowiem stawienie się na załadunku materiałów niebezpiecznych.

Zatrzymany będzie też musiał zapłacić grzywnę i przekazać co najmniej 5 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.


Zdjęcie zostało dołączone przez świnoujską policję do oficjalnego komunikatu. Po sprawdzeniu okazuje się jednak, że nie jest to fotografia z opisywanego zatrzymania i prezentuje ona pojazd niezwiązany ze sprawą.


Przypomnę jeszcze tekst z listopada ubiegłego roku, dostępny tutaj. Wówczas na drodze krajowej nr 3, właśnie przed Świnoujściem, ćwiczono akcje ratunkowe z obecnością gazu LNG. Ładunek ten okazuje się na tyle niebezpieczny, że do akcji musiał ruszyć robot i wyspecjalizowana jednostka straży pożarnej.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Linek napisał(a):

  No i kara dla psie woznika za zatrudnienie kierowcy bez uprawnień.

 2. das napisał(a):

  nie spotkałem się jeszcze z żadną bazą paliw na której za pierwszym razem jak się do nich przyjedzie nie sprawdzają kompletu dokumentów,ponadto zawsze jest szkolenie bhp.więc nie wiem jak on mógł gdziekolwiek odbierać paliwo?
  druga sprawa że odkąd służba celna sprawdza senty to jest tyle kontroli że nawet nie ma co liczyć że “się uda”

 3. Znajomy napisał(a):

  To zdjęcie jest trochę nie na miejscu, bo jak może być zdjęcie samochodu który nie brał udziału w tym incydencie,a ktoś może rozpoznać swoją magnumke

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Raczej nikt nie rozpozna, bo to zdjęcie ciężarówki z… Cypru 😉 Dodałem to zdjęcie dla formalności, aby nie odbiegać od oficjalnej, policyjnej informacji.

 4. Lidertrans napisał(a):

  Służba celna w bialymstoku albo na obwodnicy Augustowa nie prosi o prawo jazdy tylko dokumenty i dowód osobisty . Miałem z 7 kontroli ostatnio bo jeżdżę na co dzień ta trasą.

 5. Haha napisał(a):

  Strasznie pijany 0.5 . Pewnie po kontroli krwi wyjdzie mniej .

 6. jj napisał(a):

  wyczuła u kierowcy woń alkohol

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.