Przyczepa do przewozu piwa pojechała na zakręcie bokiem, powodując bardzo duże spustoszenie

zestaw_z_piwem_zarzucilo_przeczepa_1

Ciężarówka leżąca na boku w rowie, przyczepa blokująca drogę, dwa przewrócone słupy energetyczne, jezdnia zasypana butelkami i zalana piwem, a do tego ciągnik siodłowy bez lewego narożnika kabiny – oto spustoszenie, które wyrządził na drodze krajowej nr 78 kierowca piwnego zestawu.

Jak podała śląska policja, wypadek miał miejsce tydzień temu w poniedziałek, około godziny 22. W miejscowości Poręba kierowca MAN-a TGA do przewozu piwa musiał zbyt szybko wjechać w zakręt, przez co przyczepa na obrotnicy wpadła w poślizg. Najpierw uderzyła ona w Volvo FH jadące przeciwległym pasem, a następnie ściągnęła cały zestaw do rowu, przewracając ciężarówkę na bok.

Szczęśliwie obu kierowcom nic się nie stało, więc całe zdarzenie tylko wyglądało bardzo groźnie. Niemniej utrudnia w ruchu trwały aż sześć godzin, podobnie jak naprawianie linii energetycznej. Żmudną częścią akcji było usunięcie wysypanego na drogę piwa, a oba zestawy wymagały pomocy ciężkich holowników.

zestaw_z_piwem_zarzucilo_przeczepa_2 zestaw_z_piwem_zarzucilo_przeczepa_3 zestaw_z_piwem_zarzucilo_przeczepa_5 zestaw_z_piwem_zarzucilo_przeczepa_6 zestaw_z_piwem_zarzucilo_przeczepa_4