transfactor3665
Opublikowane 9 Październik, 2017

Z przyczepą i piątką dzieci jechali autostradą A2 pod prąd. Powód? Nie mieli pieniędzy na opłatę…

autostrada_pod_prad_z_dziecmi

Był trzeźwy, przewoził piątkę dzieci, ciągnął przyczepę, a jednocześnie zdecydował się na przejazd autostradą pod prąd – oto kolejne doniesienie, po którym człowiek naprawdę boi się jechać autostradą. A o wszystkim opowiada poniższy komunikat, opublikowany przez GITD:

W środę, 4 października 2017 r. ok. godz. 20.30 inspektorzy z konińskiego oddziału terenowego Zespołu Zamiejscowego Wielkopolskiego Biura Elektronicznego Poboru Opłat  Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego pełnili obowiązki służbowe na autostradzie A2. Na 269 km tej trasy zauważyli pojazd marki Peugeot z przyczepą, który poruszał się w przeciwnym kierunku jazdy (pod prąd). Prawidłowo jadące autostradą samochody ciężarowe i osobowe, aby uniknąć zderzenia czołowego, były zmuszone do nagłej zmiany pasa ruchu.

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli drogowej pojazd stwarzający realne zagrożenie w ruchu na pasie awaryjnym, przy bramie wyjazdowej z autostrady. Samochodem tym podróżowało dwoje dorosłych obywateli Niemiec wraz z pięciorgiem małych dzieci. Kierowca skrajnie niebezpieczne zachowanie tłumaczył tym, że nie posiadał pieniędzy na uiszczenie opłaty za przejazd autostradą i chciał zawrócić, aby dojechać do najbliższej stacji paliw, oddalonej o ok. 30 km. Przeprowadzone w trakcie kontroli badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierujący jest trzeźwy. Kilka minut po zatrzymaniu pojazdu przez patrol ITD na miejscu pojawiły się dwa radiowozy z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, które otrzymały zgłoszenie od obsługi autostrady A2. Funkcjonariusze ponownie przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Powtórne badanie potwierdziło, że jest trzeźwy.

Kierowca za stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany przez inspektorów ITD mandatem w wysokości 1000 zł. Po zakończonej kontroli funkcjonariusze Policji wraz z pracownikami obsługi autostrady skierowali pojazd przez bramę wyjazdową z autostrady A2 na drogę krajową.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 22 komentarzy

 1. Abc napisał(a):

  Typ powinien teraz publicznie spalić prawko, nagrać to i wrzucić na youtube.

 2. Dawid napisał(a):

  No brawo dla tatusia.

 3. ręce opadaja napisał(a):

  albo u nas takie mega drogie autostrady albo to jakis biedny Niemiec jechał a co do mandatu to smiech na sali gdyby doszło do wypadku koszty były duzo wieksze .
  ps. Panie Filipie prosze poprawic tytuł z A4 na A2 bo zaraz beda sie czepiali 😉

 4. Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

  Bardzo dziękuję wszystkim za poprawkę!

 5. Jacek napisał(a):

  Chociaż trzezwy w porównaniu do poloków….

 6. stalk napisał(a):

  Kolejny przykład śmiesznie niskiej kary. Kierującemu powinno być odebrane prawo jazdy natychmiastowo.

 7. bartek napisał(a):

  Czyli mogę moją ciężarówką dojechać do ostatniej bramy wyjazdowej z autostrady przed bramkami i poprosić ITD. o otwarcie i zjazd z autostrady bo nie mam kasy?

 8. bartek napisał(a):

  Oczywiście pod groźbą zawrócenia i stworzenia realnego zagrożenia dla innych uczestników autostrady w celu dojazdu do najbliższego bankomatu!

 9. tomek napisał(a):

  Co za q..wa tłumaczenie że nie miał kasy na opłaty,to po co wjeżdżał cymbał na autostradę,moża jeszcze landówką jechać….narazaił dzieci i inny uczestników na śmierć….masakra zabrać dożywotnio prawko i karę dojeb..ać

 10. Kasiarz napisał(a):

  Powinien dostać zakaz wjazdu do Polski przez rok

 11. Nomis napisał(a):

  Nie wierzę ! Może mi ktoś odpowiedzieć ile by go kosztowała taka jazda po A w Niemczech ?
  Dwukrotne badanie aklomatem ? A gdzie badanie narkotestem !?
  Zabiłby dzieci, siebie, żonę i innych…zapłacił 1000pln ??? Żart !?

  Do Areszty na 48 godzin, dzieciaki do Izby Dziecka, holowanie pojazdu…i się nauczy Polski Niemiec prawidłowego poruszania po Autostradzie ! Obciążyć kosztami !

 12. Linek napisał(a):

  A dzieci były winne żeby iść do Izby Dziecka?

 13. 7351 napisał(a):

  Fura wygląda na typowy model “500+”
  Ale szkop ?!

 14. Kierowiec napisał(a):

  To co on chciał 30km pod prąd do tej stacji jechać?

 15. Nawet jeżdżąc poza granicami kraju nie zdecydowałabym się na jazdę pod prąd. Zbyt dużo mnie kosztowało, by moja piątka mogła żyć. Życie ludzkie jest wartością najcenniejszą.

 16. dabo napisał(a):

  1000 zloty???? tosz to kufa zart jakis, on powinien miec postawiony zarzut sprowadzenia niebezpieczenstwa w ruchu londowym, a prawko powinien miec zatrzymane odraz, w jakim ja kraju zyje? w norkach za magnes do puchy a w polszy za jazde pod prad 250 euro mandatu, a jakby sie rozkuwil zabil swoje dzieci i moze jeszcze kogos to by sie po glowach drapali, ech zal.pl

 17. Skoczek29 napisał(a):

  Tak w praktyce wyglądają te zaostrzone przepisy dla piratów drogowych? Pogratulować panie ministrze Ziobro. A gdzie są policjanci z narkotestem? To sie kwalifikuje pod zagrożenie w ruchu lądowym. To państwo chyba faktycznie “istnieje tylko teoretycznie”

 18. Juuumbo napisał(a):

  Do dabo.
  Jaki to jest ruch londowy…???
  Gdzieś coś koło Londynu chyba?

 19. wix napisał(a):

  Z drugiej strony powinni umożliwić wyjazd przed wjazdem na autostradę. To kur…, gdy się zauważy absurdalną cenę za wjazd nie ma wyjścia, trzeba wjechać, a powinna być możliwość zawrócenia przed bramką wjazdową.

 20. Jaciej napisał(a):

  Jedna sprawa mnie zastanawia nie miał pieniędzy a zapłacił mandat bo przecież obcokrajowiec u nas mandat placi ma miejscu jezeli nie to auto na parking zgadza sie?

 21. 1,2,3,4,5,rakietuuuu napisał(a):

  A2 cala powinna nalezac do GDDKiA a nie te komuchy na tym kase trzepia milery kwasniewskie kulczyki balcerowicze.

Odpowiedz