Przyczepa do transportu zwierząt z podłogą między kołami – trochę jak inloader na łącznie 23 krowy

holandia_dwupokladowa_naczepa_transport_krow

Czas na trochę 40tonowej klasyki gatunku, mianowicie prezentację kolejnej niecodziennej zabudowy, tudzież konfiguracji. A wszystko dlatego, że holenderski producent zabudów oraz przyczep, firma Transport- en Carrosseriebedrijf Schaap, przygotował właśnie wyjątkowy pojazd do transportu zwierząt.

Mowa tutaj o trzyosiowej, dwupoziomowej przyczepie wykorzystującą rozwiązania rodem z inloaderów, czy też dwupoziomowych naczep typu 2WIN. Zwierzęta mogą jechać tutaj tuż nad ziemią, między osiami, jednocześnie mając wyraźnie więcej przestrzeni na górnym pokładzie niż w przypadku pojazdów z podłogą nad kołami. Co więcej, kół mamy tutaj dokładnie sześć, z uwagi na wykorzystanie tridemu z pneumatycznym zawieszeniem i pojedynczym ogumieniem, a do tego w przyczepie bardzo nietypowo rozmieszczono osprzęt. Zbiornik powietrza do zawieszenia oraz hamulców znajduje się na dyszlu, gdyż gdzie indziej po prostu nie było na niego miejsca, podczas gdy 250-litrowe zbiorniki na wodę dla zwierząt wciśnięto w… obudowy przednich i tylnych wrót przyczepy.

Czy warto było jednak aż tak kombinować? Chyba warto, bo dzięki wszystkim tym nietypowym zabiegom nowa przyczepa mieści nawet 23 krowy przy długości zewnętrznej 7,9 metra, a kiedy górny pokład ustawimy dokładnie na środku, na obu piętrach czeka po 183 centymetrów maksymalnej wysokości.

Źródło: TrailerTotaal.nl