OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 22 Maj, 2015

Przybywa nie tylko imigrantów, ale też bezpiecznych parkingów. Eurotunnel apeluje do przewoźników o rozwagę

eurotunel

Choć problem imigrantów atakujących ciężarówki w okolicach Calais jest wszystkim świetnie znany, nadal są firmy i kierowcy, którzy wszystko to sobie po prostu lekceważą. Dlatego też dyrektor firmy Eurotunnel, która zarządza podwodnymi przeprawami do Anglii, wydał pismo do przedsiębiorstw transportowych, w którym apeluje o zwiększenie środków bezpieczeństwa i uczenie kierowców kilku przemyślanych zachowań. A przy okazji firma Eurotunnel zapowiedziała, że już w najbliższym czasie przygotuje dla czekających na pociąg ciężarówek kolejne 150 w pełni bezpiecznych miejsc parkingowych, w których będzie można dokonać sprawdzenia swojego pojazdu właśnie pod kątem obecności niechcianych pasażerów.

Jednocześnie warto tutaj zaznaczyć, że imigranci czyhają na ciężarówki nie tylko w Calais, lecz także w Holandii i Belgii. Tylko w tym tygodniu w holenderskim porcie Hoek van Holland znaleziono polską ciężarówkę, której kierowca nieświadomie przewoził imigrantów. Jeśli zaś chodzi o kary, to wywiezienie kilku, czy też nawet kilkunastu osób z Holandii do Wielkiej Brytanii jest tak samo groźne dla kierowcy jak wywiezienie ich z Calais. Niezależnie bowiem od portu docelowego, w przypadku znalezienia imigrantów w ciężarówce, Brytyjczycy stosują takie same kary – 2 tys. funtów za osobę.

List do przewoźników można znaleźć poniżej, w języku angielskim:

eurotunnel_list_do_przewoznikow

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. irek napisał(a):

    jak sobie nie radza z imigrantami, to najlatwiej karac jakiegos bogu winnego kierowce, przewoznika! Po pierwsze kazdy tam znajdujacy sie imigrant, próbujący sie przedostać przez granice, powinien byc zatrzymany, załadowany do ciezarówki i wywieziony (deportowany ) z unii – do Afryki !

    My transport chcetnie wykonamy te transporty :)))

  2. kierowca napisał(a):

    ja bym starego statka wziol zaspawal wszystkie inne wyjscia i zaprosil tych emigrantow
    zapakowal full i zaspawal a pozniej poslal ich do diabła

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.