Przez trzy lata jeździł ciężarówką bez uprawnień – wpadł dopiero na zakazie tonażowym w Lublinie

Okazuje się, że brak odpowiedniego prawa jazdy nie jest szczególną przeszkodą przed wykonywaniem zawodu kierowcy ciężarówki. Świadczy o tym przykład kierowcy Renault Magnum, którego w poniedziałek zatrzymano w Lublinie, w związku ze złamaniem zakazu tonażowego.

Przy okazji kontroli okazało się, że mężczyzna od trzech lat wykonuje zawód kierowcy bez wymaganych uprawnień. Jeździł on Renault Magnum z naczepą po całym kraju, skutecznie unikając przy tym kontroli drogowych. Dopiero w poniedziałek, kiedy nie zauważył on zakazu tonażowego, a w pobliżu był akurat radiowóz, sprawa wyszła na jaw. Prosto z drogi trafił on wówczas na komisariat i czeka go teraz postępowanie związane z prowadzeniem pojazdu bez uprawnień. Jeśli natomiast chodzi o samą ciężarówkę, to została ona zabrana na policyjny parking.

Poniżej załączam zdjęcie zatrzymanego zestawu, wykonane krótko przez zabraniem go z drogi przez holownik. Widać, że jest to Renault Magnum sprzed 2005 roku, a więc jedna z tych ciężarówek, które ITD bardzo lubi zatrzymać. Tym samym ten trzyletni „wyczyn” jest więc jeszcze ciekawszy…