Przewrócona ciężarówka w poprzek jezdni – efekt drobnej stłuczki i mandat na 2 tys. zł

Powyżej: film opublikowany przez „ExpressKaszubski.pl”

Droga wojewódzka nr 211 była dzisiaj zablokowana przez leżącą w poprzek jezdni ciężarówkę. Scania z trzyosiową naczepą przewróciła się na prawy bok, kabina ciągnika częściowo wbiła się w ziemię, a silos z ciężkim ładunkiem paszy zastawił oba pasy ruchu. Wszystko zaś przez bardzo lekką stłuczkę, do której doszło między dwoma autami osobowymi.

Jak podają lokalne media, powołując się na ustalenia policji, zderzanie spowodowała 29-letnia kierująca osobowym Fordem Galaxy. Nie zachowała ona wystarczającego odstępu od poprzedzającego Volkswagena Tourana i delikatnie najechała na jego tył. Volkswagen doznał przy tym tylko nieznacznego uszkodzenia klapy oraz zderzaka, co świadczyło o ledwie minimalnej sile uderzenia. Problem jednak w tym, że kierująca Fordem odbiła też przy tym na lewo, wprost pod jadącą z naprzeciwka Scanię.

Ford oraz Scania zderzyły się przednimi, lewymi narożnikami, a ciężarówka wypadła też ze swojego pasa ruchu, przewracając się na prawy bok i blokując całą drogę. Wszystko to mogło wyglądać bardzo groźnie, choć na szczęście nikt nie został fizycznie poszkodowany. Skończyło się więc na samych stratach w sprzęcie oraz na mandacie karnym dla kierującej Fordem. Miał on wartość 2 tys. złotych, a więc policjanci aż dwukrotnie go zwiększyli w stosunku do minimalnej, tegorocznej kary za spowodowanie kolizji.