rekrutuj 40ton665
Opublikowane 5 Grudzień, 2016

Przewoźnik Boekestijn Transport Service wśród najlepszych holenderskich inwestorów w Polsce

volvo_nh12_boekestijn_1

Kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, wielu holenderskich przewoźników postanowiło założyć tutaj swoje oddziały. Cel tego przedsięwzięcia był często bardzo prosty – zatrudnić tańszych, polskich kierowców, a następnie wysłać ich do pracy na Zachód. Z czasem jednak wielu Holendrów zmieniło swoje podejście, na co bardzo ciekawym dowodem są wydarzenia z ostatnich tygodni.

24 listopada w Hadze odbyło się Polsko-Holenderskie Forum Biznesowe. Zaproszono tutaj między innymi polskiego ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego oraz holenderskiego ministra gospodarki Henka Kampa, wspólnie rozmawiając na temat możliwości współpracy polsko-holenderskiej w biznesie. Przy okazji odbyła się też gala Polish-Dutch Business Award, w czasie której wyróżniono najlepszych holendersko-polskich przedsiębiorców. A wśród nich, w pierwszej trójce, znalazła się także firm transportowa – Boekestijn Transport Service.

Tak dobry wynik tłumaczony jest licznymi inwestycjami tego przewoźnika w Polsce. Mowa tutaj między innymi o współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, gdzie pracownicy Boekestijn prowadzą praktyczne zajęcia, a także umożliwiają studentom firmowe praktyki. Trzeba też dodać, że Boekestijn jest jednym z przewoźników, którzy korzystają z intermodalnego połączenia między Polską a Holandią, umożliwiającego łączenie przewozów drogowych z kolejowymi.

Na zdjęciu widzicie Volvo NH12 420 z 2002 roku, będące rodzynkiem w polskiej flocie Boekestijn Transport Service. Codziennym zadaniem tego pojazdu jest rozwożenie kontenerów, które przywożone są do Poznania przez pociągi.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Lipek napisał(a):

    I kiedyś widziałem w tym Volvo cycki za kierownicą 😉

  2. Wiewior napisał(a):

    A na focie na terminalu w Robakowie bodajże 😀 Prawie codziennie widzę ten ciągnik obok ich siedziby 🙂

Odpowiedz