transfactor3665
Opublikowane 31 Sierpień, 2017

Przewoźnicy proszą rząd oraz Komisję Europejską o pomoc, mając dość niesłusznych kar z Belgii

viapass_satellic_obu

W nawiązaniu do tekstu:

Kolejne cuda belgijskiego systemu Viapass – Bruksela więcej zarabia na karach niż na samych opłatach

Przewoźnicy zrzeszeni w organizacji “Transport i Logistyka Polska” proszą polityków o pomoc w sprawie belgijskiego systemu opłat drogowych. W tym celu przygotowano pismo, które TLP przesłało do Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Ministra Spraw Zagranicznych, a nawet do Komisji Europejskiej.

O co chodzi przewoźnikom? Oczywiście o niesłuszne kary, z których belgijski system wręcz słynie. TLP wymienia przy tym cały szereg problemów, jak ciągłe awarie systemu informatycznego, zawodność czujników montowanych przy drogach, czy nawet wprowadzanie kierowców w błąd. Nie brakuje bowiem przypadków, gdy niedziałające urządzenie do opłat emituje zieloną diodę, dającą do zrozumienia, że wszystko jest w porządku. W efekcie przewoźnicy płacą więc kary, wynoszące po 1000 euro każda. Co więcej, Belgowie mają zwyczaj blokowania ciężarówek do momentu zapłacenie całej kwoty. Nawet jeśli więc kara jest niesłuszna i z czasem będzie można się od odwołać, cała sytuacja generuje niemałe straty.

TLP zwraca też uwagę, że podobne problemy mają między innymi Hiszpanie i Holendrzy. Również i oni zgłosili się więc do polityków, z prośbą o pomoc.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Misza napisał(a):

  Ciekawe jaka kare dostał by kierowca,który stwierdził, że jego urządzenie nie działa i żeby nie dostać kary 1000 euro,zatrzymałby auto na autostradzie i czekal do wyjasnienia sytuacji. Twierdzę, że każdy system opłat drogowych w którym nie ma możliwości zaplacenia za przejechana drogę do 24 h po stwierdzeniu przez przewoznika,że wystąpił błąd w urządzeniu,bądź z jakiegos innego powodu oplata nie zostala pobrana, jestzlidziejskim systemem od samego poczatku bedac tak zaprojektowanym,aby przynosic ukryte korzyści dla wlasciciela takiego systemu.

 2. Misza napisał(a):

  Literowka się wkradł. Miało być: jest ZŁODZIEJSKIM systemem

 3. zzx napisał(a):

  W tym celu przygotowano więc, które TLP przesłało do Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Ministra Spraw Zagranicznych, a nawet do Komisji Europejskiej. – o co chodzi w tym akapicie co to jest “więc” jakaś nowa forma pisma?

 4. Abc napisał(a):

  Kierunek przepływu pieniądza jest jeden – do jarmułki. Będą pilnować każdego szekla/euro.

 5. 13*60 napisał(a):

  Nie płacić kar i wszystko.zablokuja auto to wziac busa chlopakow piły i pojechac po auto

Odpowiedz