transfactor3665
Opublikowane 7 Sierpień, 2017

Przeładowany o 2 tony bus wiózł 30 automatów hazardowych – kara może tutaj wynosić 3 mln złotych

30_automatow_hazardowych_w_busie_1

W nawiązaniu do tekstu:

Przeładował busa i zapłaci teraz nawet milion złotych kary – ładunkiem były automaty hazardowe

3 sierpnia informowałem o przeładowanym samochodzie dostawczym, który wiózł dziesięć nielegalnych automatów hazardowych (informacja tutaj). Tymczasem w Siewierzu, również 3 sierpnia, funkcjonariusze śląskiego ITD wyłapali kolejny tego typu transport, mogący skutkować karą nawet 3 milionów złotych. Kolejna osoba przekonała się więc, że przeładowany “bus” to najgorszy możliwy pojazd do tego typu zadań…

Oto komunikat WITD Katowice:

W dniu 3 sierpnia po południu inspektorzy ze Śląska przeprowadzali kontrole drogowe na „jedynce” w Siewierzu. W trakcie czynności zwrócili uwagę na nadjeżdżający samochód dostawczy, który wyglądał na znacznie przeciążony. Zatrzymali go do kontroli i poddali ważeniu. Okazało się, że pojazd, który wraz z ładunkiem nie mógł przekraczać całkowitej  masy 3,5 tony, w rzeczywistości ważył o 2 tony więcej, czyli niemal 5,5 tony.

Skąd taka masa? Kierowca twierdził, że wiezie złom, ale po kontroli ładowni okazało się, że znajduje się w niej około 30 automatów do gier hazardowych. Urządzenia były starannie zabezpieczone. Kierowca nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu związanego z ładunkiem, w dodatku dostał całkowitej amnezji – nie potrafił wskazać dokąd wiezie ładunek. Upierał się, że nie pamięta. Inspektorzy natychmiast wezwali na miejsce kontroli funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy przejęli sprawę. Za nielegalny obrót urządzeniami do gier grozi kara do 100 tysięcy złotych za jedno urządzenie!

Za przeładownie pojazdu kierowca dostał od inspektorów mandat karny.

30_automatow_hazardowych_w_busie_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Rafik napisał(a):

    Tytuł cepa roku dla tego busiarza, jak nic.

    • dono napisał(a):

      Moze przy kazdym przypale zrobic przycisk “zglos jako durnia miesiaca” i co miesiac oglaszac, a potem w grudniu wybrac z nich durnia roku, co?

Odpowiedz