OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 27 Luty, 2017

Przeładowany bus z dowodem zabranym 2 lata temu i zajechany “bramowiec” z przeglądem sprzed 6 lat

Dowód rejestracyjny zatrzymany już dwa lata temu oraz badanie techniczne nieważne od lat sześciu – oto dwa bardzo ciężkie przypadki, które odnotowali w ostatnich dniach funkcjonariusze WITD Poznań. Jakby tego było mało, pierwszych z tych pojazdów był przeładowany, natomiast w drugim brakowało na przykład kierunkowskazów. Przyznacie więc, że mamy tutaj do czynienia z nieprzeciętną nonszalancją właścicieli oraz kierowców. A o wszystkim opowiadają dwa poniższe komunikaty:

renault_mascott_dwa_lata_bez_dowodu_4 renault_mascott_dwa_lata_bez_dowodu_3 renault_mascott_dwa_lata_bez_dowodu_2 renault_mascott_dwa_lata_bez_dowodu_1

1. Renault Mascott

Ten pojazd był już kontrolowany i wycofany z ruchu w 2015 r. za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej i opłakany stan techniczny. Historia niestety lubi się powtarzać.

Po kontroli w Opatówku przy drodze krajowej nr 12 inspektorzy transportu drogowego z Kalisza spowodowali usunięcie pojazdu z drogi na parking strzeżony. Powodem była długa lista nieprawidłowości: przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o 1,3t, brak dokumentu potwierdzającego dopuszczenie do ruchu (dowodu rejestracyjnego), niesprawny układ oświetlenia zewnętrznego, niesprawny układ hamulcowy, uszkodzone i nadmiernie zużyte ogumienie, uszkodzona podłoga przestrzeni ładunkowej, znaczące wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny układ kierowniczy, niesprawny układ jezdny, uszkodzony zderzak, znacznie skorodowane podwozie i nadwozie.  

W związku z wieloma naruszeniami kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

iveco_eurocargo_6_lat_bez_przegladu_1 iveco_eurocargo_6_lat_bez_przegladu_6 iveco_eurocargo_6_lat_bez_przegladu_2 iveco_eurocargo_6_lat_bez_przegladu_3 iveco_eurocargo_6_lat_bez_przegladu_4 iveco_eurocargo_6_lat_bez_przegladu_5

2. Iveco Eurotech

To nie pojazd Mad Maxa ani szalona konstrukcja z Wodnego Świata, a Iveco do przewozu odpadów z ul. Nowosolskiej w Poznaniu.

Inspektorzy z Poznania zatrzymali pojazd Iveco i podczas kontroli stwierdzili liczne nieprawidłowości dotyczące jego stanu technicznego oraz brak wymaganych dokumentów u kierowcy. Z powodu usterek zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy.

Lista wykrytych braków była imponująca: badania techniczne pojazdu nieważne były już od prawie sześciu lat, układ pneumatyczno-hamulcowy wykazywał znaczną nieszczelność, niesprawne były światła: cofania, przeciwmgłowe, obrysowe, pozycyjne przednie, drogowe, nie było w ogóle prawego przedniego kierunkowskazu, nie działało oświetlenie tablicy rejestracyjnej, zabrakło też dwóch klamek od drzwi.

Kierowca nie posiadał podczas kontroli prawa jazdy. Nie okazał też żadnych ważnych badań lekarskich i psychologicznych. W związku z tak poważnymi uchybieniami inspektorzy zarządzili działania wyjaśniające. Podczas kontroli obecny był zarządzający transportem w przedsiębiorstwie, w którym jeździło niesprawne Iveco. Za liczne uchybienia został on ukarany mandatami karnymi w wysokości ponad dwóch tysięcy zł.

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Ahmedmahmed napisał(a):

  “Nie okazał też żadnych ważnych badań lekarskich i psychologicznych”
  To ja jeszcze to mam wozić ze sobą? Pierwsze słyszę…

  • gustav napisał(a):

   wlasnie z tymi badaniami mnie rozwalili .I czegoz to jeszcze mieli sobie zazyczyc panowie inspektorzy ,z jakiej choinki sie urwali

  • kiziu napisał(a):

   A co tu takiego dziwnego w tym stwierdzeniu? Pacjent miał stare prawo jazdy i do dzisiaj nie wymienił a kiedyś miałeś świadectwo kw. więc skoro nie miał przy sobie prawa jazdy to kazali mu okazać dokumenty czy w ogóle jakie ma jakieś badania . Ty jak masz prawo jazdy masz wpis i wszystko gra. A u niego tego nie było.

 2. artur napisał(a):

  Heh, i co z tego, zapłacą karę i dalej Iveco będzie jeżdzić. Konfiskata samochodu i złomowanie na koszt właściciela. 3 lata więzienia dla kierowcy oraz właściciela. Zakaz dzkiałalności gospdoarczej na 5 lat. Olbrzymia kara finansowa – nie 2 rys zł, ale min. 50 tys. ii od razu siadanie na majątku. Kara dla kierowcy min. 10 tys – żeby poczuł. Moment było by pozamiatane.

 3. Jasiu napisał(a):

  Idąc tokiem rozumowania artura wystarczy wprowadzić karę śmierci za każde przestępstwo i znikną calkowicie wszyscy bandyci
  Ha ha ha

 4. piero82 napisał(a):

  Akurat Artur ma rację, tu nie chodzi o brak badań, które skończyły się miesiąc temu. Luki i Jasiu podejrzewam,że jesteście małolatami nakręconymi jazdą. Bo jeśli macie rodzinę i prawko to nie piszczcie głupot. Jak spadający kontener zabije wam pół rodziny, też będziecie tacy wyrozumiali. Patologię trzeba tępić, nie ważne czy kierowca lub właścicciel.

 5. raptownywaldek napisał(a):

  Rozumiem,źe latajace samoloty tez naleźy sprawdzać organami ITD.Jak spadnie, czy spadnie.Dywagacje.Od razu spadnie i zginie cała rodzina.Nie było wypadków z tego powodu więc.Polowa jak nie większość lata na magnesie i jakoś tefo wytępić nie potrafi nikt.Ale fakt patologię naleźy tępić.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.