Protestacyjny konwój niemieckich przewoźników – zebrano pierwsze 40 pojazdów

Pakiet Mobilności miał umożliwić walkę z „socjalnym dumpingiem” w branży transportowej. Nowy zestaw unijnych przepisów nie wszedł jednak w życie i nic nie wskazuje na to, by miało się to wydarzyć w najbliższym czasie. Dlatego też niemieckie firmy transportowe zaczynają przygotowywać się do protestu.

Niemieckie stowarzyszenie przewoźników BGL chce nadać swojej akcji formę konwoju. Protestujący przewoźnicy mieliby jechać jeden za drugim, ruszając najprawdopodobniej z Zagłębia Ruhry. Punktem docelowym ma być Bruksela albo Berlin, gdzie pojazdy dotrą pod siedzibę niemieckich lub unijnych władz.

Wstępnie do akcji zebrano już czterdzieści ciężarówek. Zainteresowanie jest jednak spore i prawdopodobnie liczba ta ulegnie zwiększeniu. Czego natomiast konkretnie ma dotyczyć protest? Przewoźnicy domagają się skuteczniejszej walki z firmami, które zaniżają stawki lub zatrudniają kierowców na nieuczciwych warunkach.

Na zdjęciu: ubiegłotygodniowy protest przewoźników z Francji, który już jutro ma mieć swoją kontynuację. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.