Protest na DK2 w Kałuszynie, już dzisiaj wieczorem – sprawdź propozycje objazdów

Kałuszyn to 3-tysięczne miasteczko położone na drodze krajowej nr 2. Popularna „dwójka” biegnie tam ulicą Warszawską, która jednocześnie jest główna ulicą w całym mieście. I właśnie tutaj pojawia się problem.

Żadne ze skrzyżowań na ulicy Warszawskiej nie zostało wyposażone w sygnalizatory świetlne. Lokalne władze walczą o ich montaż od dwóch lat, prosząc o to generalny zarząd dróg. Tymczasem statystyki mówią same za siebie. Od 1 stycznia 2016 roku do 30 czerwca 2019 roku na ulicy Warszawskiej doszło do 109 zdarzeń

I w ten oto sposób dochodzimy do utrudnień, których można spodziewać się w dniu dzisiejszym. Przez całe piątkowe popołudnie, między godziną 16 a 20, przejazd przez Kałuszyn będzie zablokowany. Uniemożliwią go sami mieszkańcy, chcąc w ten sposób przyciągnąć większą uwagę do swoich drogowych problemów.

Blokada trasy w kierunku Siedlec odbędzie na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Podleśną. Blokada w kierunku Warszawy odbędzie się zaś w Ryczołku pod Kałuszynem, tuż przed węzłem łączącym drogę krajową z autostradą A2. Biorąc pod uwagę piątkowe zjazdy z trasy, może to oznaczać ogromne utrudnienia.

Czy natomiast można liczyć na jakieś objazdy? Oficjalnie nie zostały one wyznaczone. Czytelnik Bartek, obeznany w tych terenach, przesłał mi jednak dwie przygotowane przez siebie propozycje. Możecie je zobaczyć po niżej.

Do 15 ton:

Powyżej 15 ton: