Profesjonalni tunerzy kochają średnie auta dostawcze, czyli 355-konny Transporter i 261-konne Viano

Średniej wielkości samochody dostawcze cieszą się szczególną popularnością wśród miłośników profesjonalnego tuningu. Oto mamy więc dwa przykłady tego typu pojazdów w wersji osobowej, które poddano interesującym modyfikacjom. Pierwszym z nich jest Mercedes-Benz Viano 3.0 CDI BlueEfficiency, natomiast drugi to Volkswagen Transporter Multivan z benzynowym 2.0 TSI.

mercedes_viano_tuning_ktw

Mercedes po zabiegach w firmie KTW wyróżnia się 22-calowymi felgami, które poszły w parze z obniżonym zawieszeniem firmy Bilstein. Pod maską czeka natomiast silnik wzmocniony o 40 KM, ze standardowych 221 do 261 KM. Wystarczy to aby rozpędzić Viano do 100 km/h w 8,7 sekundy, kończąc przyśpieszanie na 208 km/h.

volkswagen_t5_tuning_mtm

Przedsiębiorstwo MTM z Transporterem posunęło się natomiast znacznie dalej, wysilając jego benzynową 2-litrówkę do aż 355 KM! Standardowo 2.0 TSI oferuje 201 KM, które wzmocniono przez zmodyfikowany komputer, inną turbosprężarkę, a także inny układ wydechowy. Cała modyfikacja kosztuje niebagatelne 21 tys. euro, choć z drugiej strony jej przeprowadzenie trwa tylko 21 godzin. 355-konny Transpoter korzysta ze standardowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów o siedmiu przełożeniach, która rozpędza go do 100 km/h w 6 sekund i kończy rozpędzanie na 230 km/h. Za utrzymanie tej 2-tonowej „rakiety” na drodze odpowiada pneumatyczne zawieszenie, a także sześciotłoczkowy układ hamulcowy na przedniej osi.

Źródło: carscoops