OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Maj, 2018

Jak produkuje się kabiny samochodów ciężarowych, na przykładzie ostatniej Scanii poprzedniej generacji

Jak przebiega proces produkcji kabiny samochodu ciężarowego? Scania uwieczniła to niedawno na filmie, w związku z zakończeniem produkcji pojazdów poprzedniej generacji.

Nagranie przedstawia proces produkcji kabiny typu CG19. Mowa więc o szoferce z powiększonym tunelem silnika, zawieszonej nieco niżej niż w serii R. Była to też kabina sypialna, pozbawiona podwyższonego dachu i wytworzona w holenderskiej fabryce.

Tak skonfigurowane nadwozie trafiło do ostatniej Scanii poprzedniej generacji, jaka została wyprodukowana na Europę. Był to ciągnik siodłowy typu G410, w niezbyt bogatej konfiguracji. Co więcej, nieoficjalnie udało mi się dowiedzieć, że ten ostatni egzemplarz został przeznaczony dla klienta z Polski (to akurat nie okazała się prawda, jako że pojazd właśnie przekazano klientowi z Holandii).

Obecnie Scanie dotychczasowej generacji produkowane są wyłącznie w Brazylii, z myślą o rynkach pozaeuropejskich. Wkrótce ma to jednak ulec zmianie, jako że również poza Europą zadebiutuje nowy model. Dlatego też wiosną 2019 roku także brazylijska fabryka ma przejść całkowicie na auta nowej generacji.

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. ABC napisał(a):

  Scania kabiny starej jak i nowej generacji montuje tylko w Oskarshamn Szwecja. Fabryka w Zwolle Holandia jest tylko montownią .

 2. Andrzej napisał(a):

  Byłem i w Zwolle I w Oskarshann, potwierdzam – tu i tu montuje kabiny.

 3. Wojt napisał(a):

  Woże je niemal codziennie z Oskarschamn Swedn do Zwolle.
  Montownia w Zwolle produkuje kabiny tylko specjalne tj Straż pożarna Armia itp

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.