Produkcja Kamaza M1842 wstrzymana – za wady fabryczne odpowiadać mają podzespoły z Niemiec

kamaz_5490_slider

Pod koniec roku wystartowała seryjna produkcja Kamazów M1842 będących nieco zmodyfikowanymi Axorami stojącymi na rosyjskiej ramie. Było to bez wątpienia bardzo ważne wydarzenie, bo tym samym Kamaz zaczął dysponować stosunkowo nowoczesnym pojazdem, który można wykorzystywać także w transportach biegnących na zachód Europy.

Plany na 2014 rok przewidują wyprodukowanie 1500 ciągników M1842. Był jednak koniec lutego, kiedy produkcja nowego modelu już musiała zostać wstrzymana. Okazało się bowiem, że samochody mają poważne wady fabryczne. Z 93 egzemplarzy wyprodukowanych jeszcze pod koniec ubiegłego roku aż 40 zjechało do serwisów, natomiast pozostałe czekają na usunięcie wad u dealerów i w fabryce.

Elementami, które sprawiają problemy są o dziwo podzespoły pochodzące z Niemiec, które wykorzystuje się do produkcji kabin. Ich transport do Rosji przebiegał podobno w niewłaściwych warunkach, co prowadziło do osłabienia konstrukcji. Produkcja miała zostać wstrzymana na zaledwie miesiąc. Oznacza to, że Kamazo-Mercedesy zaczną na nowo zjeżdżać z taśm już w najbliższych dniach.

Źródło: autostat.ru

Przy okazji zapraszam do „rzucenia okiem” na ciekawą reklamę Kamaza 5490 (takie oznaczenie nosi w Rosji M1842), która przedstawia go jako najlepszego przyjaciela każdego kierowcy: